TVN: Kinga Rusin po raz kolejny walczy w swoich mediach społecznościowych o ochronę środowiska. Tym razem gwiazda apeluje do myśliwych o zaprzestanie tradycji polowania w Polsce. Dziennikarka jest przeciwna wpisaniu polskiej tradycji łowieckiej na listę dziedzictwa UNESCO. Fani są podzieleni. 

Mało która gwiazda w Polsce jest tak zaangażowana w ochronę środowiska, jak Kinga Rusin. Gwiazda TVN regularnie walczy za pośrednictwem mediów z wycinką lasów, czy polowaniem na zwierzęta w polskich lasach. Tym razem ponownie naraziła się myśliwym, zachęcając swoich fanów do podpisania petycji przeciw polskiej tradycji łowieckiej. To kolejna tego typu akcja gwiazdy. 

Kinga Rusin walczy z myśliwymi

Kinga Rusin po raz kolejny zdecydowała się zawalczyć z myśliwymi. Znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska dziennikarka TVN na swoim Instagramie zamieściła drastyczne zdjęcia z efektów polowania na dzikie zwierzęta w polskich lasach. Gwiazda pod swoim postem apeluje do swoich fanów, aby ci wraz z nią sprzeciwili się w listach pomysłowi polskich myśliwych, którzy chcą polską tradycję łowiecką wpisać na listę dziedzictwa UNESCO. 

– NIE CHCEMY TAKIEJ TRADYCJI! To nie żart: myśliwi chcą wpisania polskiej tradycji łowieckiej na listę dziedzictwa UNESCO! Popatrz na załączone tu przeze mnie zdjęcia i sam zdecyduj czy się na to zgadzasz. Jeżeli nie, KONIECZNIE weź udział w naszej akcji! – napisała gwiazda TVN. 

W komentarzach dziennikarkę wspiera tysiące fanów, a także innych gwiazd m.in. Ewa Chodakowska. Nie zabrakło jednak przeciwników, którzy zarzucają Rusin brak wiedzy na temat łowiectwa w Polsce. Gwiazda błyskawicznie zareagowała na przytyki ze strony krytyków. Zobaczysz to w galerii na dole artykułu.

Gwiazda TVN działaczką społeczną

Od kilku lat Kinga Rusin gości w mediach głównie za sprawą wielu akcji społecznych, których jest twarzą. Od dłuższego czasu gwiazda TVN używa swojej rozpoznawalności, aby nagłośnić sprawy związane z ochroną środowiska. Dziennikarka jest na tyle zdeterminowana, że sama uczęszczała na obrady sejmowe nad jedną z ustaw dotyczących wycinki lasów państwowych. Co więcej, aby zwrócić uwagę na temat ekologi w Polsce, zdecydowała się na rozbieraną sesję w magazynie VIVA!.

Kinga Rusin nie zajmuje się tylko ekologią, lecz również sprawami mniejszości społeczności LGBT. Jeszcze kilka tygodni temu głośno było o jej wymianie zdań spod lokalu wyborczego z Zofią Klepacką, której prowadząca Dzień Dobry TVN zarzucała dyskryminację i nawoływanie do linczu mniejszości seksualnych. Kinga Rusin jest jedną w nielicznych gwiazd, które konsekwentnie bronią swoich poglądów i nie boją się używać swojego wizerunku w wyższym celu. Trzymamy kciuki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvn
instagram.com/kingarusin/

Kinga Rusin opublikowała mocne zdjęcia na swoim Instagramie. 

tvn
instagram.com/kingarusin/

Gwiazda sprzeciwia się wpisania polskiej tradycji łowieckiej do dziedzictwa UNESCO.

tvn
instagram.com/kingarusin/

Nie każdy popierał zapał dziennikarki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gwiazda YouTube zginęła w wypadku na elektrycznej hulajnodze. Zderzyła się z ciężarówką
  2. Helena Vondrackova pokazała się w bikini. Trudno uwierzyć, że ma 72 lata!
  3. Jak się opalać, żeby się nie spalić? Najważniejsze zasady bezpiecznego opalania
  4. Pamiętacie Kasię z programu „Śmiechu warte”? Co dziś robi i jak potoczyła się jej kariera?
  5. Dlaczego kot śpi na człowieku? Powody mogą was zaskoczyć