TVN przygotował coś specjalnego na sobotni wieczór. W telewizji zostanie wyemitowany obsypany nagrodami dramat biograficzny z rewelacyjną rolą Tomasza Kota. O czym mowa? To był jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat!

Nie macie pomysłu, jak spędzić sobotę? Z pomocą przychodzi TVN. Dziś wieczorem nadarzy się okazja, by zobaczyć jeden z najlepiej ocenianych przez widzów i krytyków tytułów, jakie ujrzały światło dzienne w ciągu ostatnich kilku lat. Nie chodzi jednak o żaden oscarowy hit, lecz głośną polską produkcję ze znakomitym Tomaszem Kotem w roli głównej. Domyślacie się, o co dokładnie chodzi? Pozycja obowiązkowa nie tylko dla kinomaniaków.  

TVN: co obejrzeć w sobotni wieczór?

Jak w każdą sobotę, TVN oferuje swoim widzom jeden z kinowych hitów. Tym razem na kanale zostanie wyemitowany zdobywca najważniejszych polskich nagród, czyli Bogowie

O czym jest film Bogowie? To biografia jednego z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów, czyli Zbigniewa Religi, w którego rolę wciela się Tomasz Kot. Akcja dramatu skupia się wokół przygotowań do wykonania pierwszego w Polsce przeszczepu serca. W filmie ujawniono wiele nieznanych dotąd faktów z tamtych wydarzeń. 

Wśród licznych nagród, jakie otrzymali twórcy filmu Bogowie, są m.in. Złote Lwy, Orły oraz Bursztynowe Lwy. Na stołku reżysera zasiadł Łukasz Palkowski, który zrealizował scenariusz autorstwa Krzysztofa Raka. Poza Tomaszem Kotem zobaczymy na ekranie także Rafała Zawieruchę – odtwórcę roli Romana Polańskiego w filmie Once Upon a Time in Hollywood Tarantino – Piotra Głowackiego oraz Magdalenę Czerwińską. Bogowie zostanie wyemitowany o godzinie 21:00. 

Kim był Zbigniew Religa?

Zbigniew Religa był znanym polskim kardiochirurgiem i politykiem. To właśnie on przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w historii Polski. Zajmował się również pracą nad urządzeniami, które wspomagałyby jego funkcjonowanie. Przez wiele lat pełnił funkcję ministra zdrowia. 

W dzień premiery filmu Bogowie, czyli 10 października 2014 roku, na półki księgarń trafiła biografia Zbigniewa Religi, zatytułowana Religa: biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga. Jej autorami byli Dariusz Kortko i Judyta Watoła. 

Zamierzacie zobaczyć dziś film Bogowie na TVN? To świetna okazja, by przekonać się, czy tytuł obsypany tyloma nagrodami i wynoszony pod niebiosa przez krytyków naprawdę zasłużył na estymę, jaką się go otacza. Na pewno nie będziecie się nudzić!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Siostra Mai Sablewskiej jest do niej bardzo podobna. Jak wygląda?
  2. Europa da się lubić – 15 lat później. Dziś pierwszy odcinek kultowego programu
  3. Jak wyglądała Agnieszka Włodarczyk w młodości? Zniewalała urodą i wróżono jej ogromną karierę

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvn
fot. filmpolski.pl

TVN: dziś będzie miała miejsce emisja filmu Bogowie

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.