Czy TVP stoi ponad prawem? Niektórzy internauci i politycy zauważyli, że pomimo panujących obostrzeń, na widowni ostródzkiego amfiteatru, w którym odbył się Sylwester Marzeń z Dwójką, były tłumy ludzi. Goście bawili się i tańczyli w najlepsze, podczas gdy reszta kraju miała zakaz przemieszczania się między 19 a 6 rano.

W całej Polsce ogłosili godzinę policyjną, ludzie mają zakaz spotykać się w grupach większych niż pięć osób, ale na sylwestrze organizowanym przez TVP publiczność bawi się w najlepsze — napisał na Twitterze poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski. Przypomnijmy, że wcześniej stacja zapewniała, że impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Tłumy na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w TVP

Sylwestrowe uniesienia już za nami. Podczas zabawy mało kto chciał zajmować się polityką oraz kontrowersjami, ale pora wrócić do rzeczywistości. Widzowie Sylwestra Marzeń z Dwójką w TVP 2 mogli się nieźle zdziwić, kiedy zobaczyli prawdziwe tłumy tańczące na widowni.

Uczestników zabawy dzielił odstęp, a każdy z nich miał na sobie przyłbicę. Jednak złośliwi internauci zauważali, że dystans nie jest dostateczny i z pewnością nie wynosi wymaganego 1,5 metra.

Tymczasem przypomnijmy, że z obecnie panujących obostrzeń wynika, że w zgromadzeniach i imprezach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Na widowni było sporo więcej.

Kontrowersyjny sylwester w TVP. Opinia publiczna oburzona

Podczas emisji sylwestra w TVP w opinii publicznej zawrzało na ten temat. Już wcześniej impreza organizowana przez Telewizję Polską wzbudzała wiele kontrowersji i emocji.

Czy Policja może pojechać do Ostródy i wręczyć mandaty za zgromadzenia na scenie i dopilnować aby widownia (spora) nie przemieszczała się do szóstej rano? Za brak maseczek też kilkaset mandatów by wpadło — skomentowała na Twitterze Agnieszka Burzyńska z Onetu.

W całej Polsce ogłosili godzinę policyjną, ludzie mają zakaz spotykać się w grupach większych niż pięć osób, ale na sylwestrze organizowanym przez TVP publiczność bawi się w najlepsze! Tak właśnie władza PiS dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort! — napisał z kolei poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Telewizja Polska kilka dni przed planowaną 31 grudnia imprezą wystosowała specjalny komunikat. Zapewniła w nim, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem i całkowicie legalnie.

Sylwester Marzeń z Dwójką zostanie zorganizowany całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. — można było przeczytać.

Zapowiedziano również, że realizacja i transmisja koncertów bez udziału publiczności jest dozwolona. Dodano, że większość artystów bezpośrednio po skończonym występie wróci do domów, a obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wszystkie wymogi zawarte w rozporządzeniu.

Wszystko wskazuje na to, że osoby bawiące się na sylwestrze w Ostródzie mogły zostać zatrudnione przez TVP w charakterze tancerzy. Portal Plotek.pl kilka dni temu informował, że agencja statystów szuka chętnych do udziału w tej imprezie w zamian za wynagrodzenie.

Zobacz zdjęcia:

tvp
fot. twitter.com/@BurzynskaAga

Na widowni TVP można było zobaczyć tłumy ludzi.

tvp
fot. twitter.com/@KGawkowski

W opinii publicznej zawrzało na ten temat.

tvp
fot. twitter.com/@ObazRobert2

Wcześniej Telewizja Polska zapowiadała, że impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułBeata Kozidrak zaśpiewała swój wielki przebój. Chwilę później na scenie zadziały się cuda, doszło do historycznego pojednania
Następny artykułNie żyje wybitny aktor. Właśnie poinformowano o jego śmierci, przyczyną zaburzenia oddechowe, ogromna strata
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl