Lelum.pl > Nowości > Pogodynka z TVP zwolniona. Telewizja podjęła taką decyzję po tym jak wystąpiła z serduszkiem WOŚP
Oktawian Góral
Oktawian Góral 03.02.2021 16:52

Pogodynka z TVP zwolniona. Telewizja podjęła taką decyzję po tym jak wystąpiła z serduszkiem WOŚP

TVP
fot. Jakub Kaminski/East News

Prezenterka pogody z poznańskiego oddziału TVP została zwolniona po 20 latach pracy. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, wszystko przez jej zachowanie na wizji. Co zrobiła pogodynka? Powód zwolnienia nie mieści się w głowie.

W zeszłą niedzielę odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie da się ukryć, że akcja charytatywna oraz jej charyzmatyczny lider – Jurek Owsiak – nie są darzeni przez władze TVP sympatią od czasów „dobrej zmiany”.

Pogodynka TVP zwolniona za serduszko

Niedzielna prognoza pogodny została zaprezentowana tak, jak zwykle, nic nie zwiastowało, że to wydanie serwisu meteorologicznego wywoła takie perturbacjie i stanie się przyczyną zwolnienia długoletniej pracownicy.

Jak poinformowali GW pracownicy poznańskiej TVP „głowa pogodynki poleciała” przez to, że prezenterka wystąpiła na wizji z przyklejonym do ubrania czerwonym serduszkiem WOŚP-u. Zachowanie miało wywołać panikę i szał u Agaty Ławniczak – dyrektorki lokalnej telewizji.

Radio TOK FM informuje, że już na następny dzień pogodynce, Patrycji Kasperczak, wręczono wypowiedzenie. Zdaniem dyrektorki poznańskiej TVP – nieoficjalnie donosi Wyborcza – czerwone serduszko WOŚP-u miało… promować konkurencyjną stację TVN. Gazeta podaje, że była już pracownica prosiła o zmianę decyzji, jednak dyrektorka obstawała twardo przy swoim.

Fala zwolnień w TVP?

Dziennikarka pogodowa została zwolniona z TVP po ponad 20 latach pracy. Jak jednak podaje TOK FM, to nie koniec zwolnień w wielkopolskiej telewizji. Według ustaleń GW pracę mają stracić jeszcze dwie osoby – reporter oraz wydawczyni.

Jak wykazuje GW, w obu przypadkach również chodzi o WOŚP. Okazuje się bowiem, że na potrzeby programu informacyjnego „Teleskop” stworzono neutralny materiał o Wielkiej Orkiestrze. To również miało się nie spodobać dyrektorce oddziału regionalnego.

Jak informuje GW, Agata Ławniczak miała zadzwonić z pretensjami do Barbary Kożeniewskiej, wydawczyni programu i zażądać modyfikacji materiału, tak aby przedstawić Owsiaka w niekorzystnym świetle.

TVP manipuluje materiałami?

Dziennik donosi, że dyrektorka oddziału telewizji zażyczyła sobie, aby do materiału dołączyć informację, że Jurek Owsiak popiera Strajk Kobiet. Ten z kolei miał zostać przedstawiony jako promowanie aborcji na życzenie.

O stanowisku Owsiaka w kwestii przerywania ciąży i kontrowersjach z tym związanych pisaliśmy w tym materiale.

Wydawczyni programu odmówiła modyfikacji materiału o WOŚP-ie, a ten w kolejnych wydaniach programu Teleskop poszedł w niezmienionej formie – mówią w rozmowie z GW pracownicy poznańskiego oddziału TVP.

Jak podaje GW, reporter Marcin Wróblewski za niedzielny dyżur i neutralny materiał o Owsiaku ma zostać ukarany obcięciem wynagrodzenia o połowę, a wydawczyni programu zostanie ukarana zabraniem 30 proc. wynagrodzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: