Okazuje się, że TVP może ponieść poważne konsekwencje za zorganizowanie Sylwestra Marzeń. Czy impreza znajdzie się pod lupą prokuratury? Wszystko na to wskazuje, ponieważ posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie, powołując się na art. 165 par. p. 1 kodeksu karnego. Mowa o „sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób”.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego posłowie KO zdecydowali się złożyć zawiadomienie do prokuratury
  • Gdzie poinformowano o złożeniu zawiadomienia
  • Jak wszystkie kontrowersje wokół Sylwestra Marzeń tłumaczył Jacek Kurski

Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją Sylwestra Marzeń — poinformował na Twitterze poseł KO Arkadiusz Myrcha, który wraz z Januszem Cichoniem złożył zawiadomienie. TVP ma się czego obawiać?

Zawiadomienie do prokuratury ws. Sylwestra Marzeń w TVP

Sylwestrowe emocje i uniesienia już dawno za nami. 31 grudnia wielu ludzi wolało nie myśleć o polityce i skupić się raczej na dobrej zabawie, ale pora wrócić do rzeczywistości. Posłowie KO złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. Sylwestra Marzeń w TVP.

Przypomnijmy, że pomimo obowiązujących w całej Polsce obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, mogliśmy zobaczyć, jak spora grupa ludzi tańczyła na widowni amfiteatru w Ostródzie, gdzie odbywała się cała impreza.

Uczestnicy mieli na sobie przyłbice, ale co złośliwsi zauważają, że z pewnością nie udawało im się zachowywać wymaganych 1,5 metra dystansu. Wydarzenie już wcześniej wzbudziło kontrowersje ze względu na zmienione niemal w ostatniej chwili rządowe rozporządzenie. Wprowadzało ono wyjątek do tzw. kwarantanny narodowej.

Sylwester Marzeń w TVP ponad prawem? Jacek Kurski wyjaśnia

Do wszelkich zarzutów wokół Sylwestra Marzeń w TVP2 odniósł się prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. W rozmowie z Danutą Holecką stwierdził, że to wszystko jest efektem „zawiści różnych ludzi, którzy nie mogą zdzierżyć tego, że Telewizja Polska znowu wygrała, ma najlepszą ofertę, najlepszą rozrywkę, zrobiła najlepszego sylwestra”.

Poinformował również, że na widowni znajdowali się tancerze-amatorzy.

Amatorzy, ale uczący się w szkółkach, którzy dodawali fantastycznie klimatu, wszyscy tańczyli, tam nie było jednego stojącego człowieka. W związku z tym wszyscy byli w pracy i wszyscy tworzyli na zasadzie zawodowej to wspaniałe taneczne, muzyczne show — wyjaśniał.

Jednak niektórzy nie przyjmują takiego tłumaczenia i nadal uważają, że TVP dopuściło się złamania przepisów. Tymczasem zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, posłowie KO Arkadiusz Myrcha i Janusz Cichoń złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa. O wszystkim poinformowano na Twitterze, dołączając dokument dostarczony do organów.

Myślicie, że cała sprawa przyjmie nieoczekiwany obrót i nabierze tempa? Czy według was wszystko odbyło się bez jakichkolwiek sprzeczności?

Zobacz zdjęcie:

tvp
fot. twitter.com/@ArkadiuszMyrcha

Posłowie KO złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. Sylwestra Marzeń w TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułPodczas noszenia maseczki parują ci okulary? Genialny trik lekarza, pozbędziesz się problemu w kilka sekund
Następny artykułDramatyczny apel syna Marka ze ,,Złomowisko PL”. Łzy napływają do oczu, chodzi o pogrzeb mężczyzny
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl