We wczorajszym wydaniu wieczorowego wydania programu Panorama na antenie TVP 3 Gdańsk opublikowano materiał, w którym wspomniano tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym dziennikarza Piotra Świąca. W oczach prowadzącej pojawiły się łzy wzruszenia.

W dalszym ciągu nie milkną echa tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginął dziennikarz TVP, Piotr Świąc. Redakcja Panoramy oddała hołd swojemu zmarłemu koledze publikując wzruszające nagranie.

Piotr Świąc nie żyje

W piątek, 5 marca kraj obiegła tragiczna wiadomość o wypadku samochodowym, w którym zginął dziennikarz TVP 3 Gdańsk, Piotr Świąc. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Niestety kierowcy drugiego auta także nie udało się uratować i zginął na miejscu. W mediach społecznościowych wspomnianej wyżej stacji pojawił się poruszający wpis.

– Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie ,,Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną – czytamy.

Piotr Świąc był wieloletnim dziennikarzem TVP, a na antenie TVP 3 Gdańsk miał przyjemność prowadzić takie programy jak: Panorama, Forum Gospodarcze, czy Forum Panoramy. Telewidzowie mogą kojarzyć go także z Wiadomości nadawanych na antenie TVP 1, a także jednego z porannych pasm TVP Info.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Podczas wczorajszego, wieczorowego wydania Panoramy na antenie TVP 3 Gdańsk pojawił się poruszający materiał, w którym redakcyjni koledzy pożegnali tragicznie zmarłego dziennikarza. Kilka godzin po zdarzeniu strażacy pokazali zdjęcia z miejsca wypadku.

Koledzy z Panoramy żegnają dziennikarza TVP

Wyżej wspomniane wydanie Panoramy rozpoczęło się materiałem, w którym wspomniano sylwetkę dziennikarza, oraz podziękowano mu za wszystkie zasługi, jakie swoim profesjonalizmem zawodowym wniósł do redakcji TVP3 Gdańsk. Podczas programu mogliśmy usłyszeć słowa:

– Od 30 lat Piotr spotykał się z Państwem podczas Panoramy. Dla nas był przede wszystkim przyjacielem i ciepłym dobrym człowiekiem – mówiła ze łzami w oczach prowadząca, Bernadetta Budzisz-Rogowska.

Kariera Piotra Świąca w TVP rozbłysnęła w 1994 roku, kiedy otrzymał możliwość piastowania posady prezentera studia oprawy TVP 1. Pracował w ten sposób przez 7 lat, po czym przyszedł czas na zmianę obowiązków. Redakcyjni koledzy opisywali go w następujący sposób.

– Był kimś, kogo kocha kamera, robił wielkie wrażenie, żył dziennikarstwem, czuł to bardzo – słuchamy.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Piotr Świąc zmarł w piątek, 5 marca w wypadku samochodowym. Miał 54 lata. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info.

Poprzedni artykułJarosław Jakimowicz złożył pozew przeciw TVN. Oskarża stację o naruszenie dóbr osobistych
Następny artykułCórka Waldemara Goszcza została mamą. W sieci pojawiło się zdjęcie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl