TVP z powodzeniem realizuje programy z udziałem publiczności, jednym z nich jest taneczne show Dance Dance Dance. Widzowie muszą jednak przygotować się na zmiany w swoich ulubionych produkcjach. Decyzje ogłaszają też stacje Polsat i TVN. Kogo nie zobaczymy już na antenie?

Z powodu epidemii koronawirusa władze podejmują coraz ostrzejsze kroki, aby chronić społeczeństwo. We wtorek rząd ogłosił oficjalny zakaz imprez masowych, przez co stratę poniesie wielu organizatorów koncertów i gwiazd estrady. Teraz przyszła kolej na telewizję. Z racji tego, że wiele programów na żywo jest nagrywanych z udziałem widowni, stacje są zmuszone ogłosić zmiany. Jakie?

Programy TVP bez widowni?

W muzycznych show telewizji TVP co odcinek pojawia się na widowni tysiące fanów. Jednym z nich jest Dance Dance Dance. W okolicznościach związanych z koronawirusem, potrzebne są procedury dotyczące udziału publiczności, a także zabezpieczenia higieniczne. Jak donosi portal plejada.pl, stacja TVP postanowiła powołać specjalny zespół, który na bieżąco będzie oceniał rozwój sytuacji. 

– Pracownicy są na bieżąco informowani poprzez kanały komunikacji wewnętrznej na temat środków ochrony oraz profilaktyki zakażenia koronawirusem – podało Centrum Informacji TVP, zgodnie z doniesieniami portalu pudelek.pl.

Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Na tych decyzjach już teraz mocno straci branża turystyczna, filmowa, a nawet cała gospodarka. 

  1. Jedzenie po terminie ważności, które i tak można jeść. Pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj
  2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  3. Z Archiwum X: Nie żyje aktor serialu. Zmarł w wyniku powikłań po zabiegu

Polsat i TVN też zapowiadają zmiany

TVN, jak podają wirtualnemedia.pl, zamierza wprowadzić rotacyjny system pracowników. Będzie to oznaczało w praktyce, że możemy spodziewać się tych samych prezenterów czy dziennikarzy, prowadzących inne programy niż do tej pory. Z racji tego, że na widowni programu Taniec z gwiazdami zasiada elitarne grono 200 widzów, producenci mieli nadzieję na możliwość kontynuacji show. Jednak biorąc pod uwagę liczbę wszystkich osób pracujących przy programie, niewykluczone będzie odwołanie nagrań.

Wielkimi krokami zbliża się również muzyczna Gala Fryderyków, która prawdopodobnie odbędzie się bez obecności słuchaczy na żywo. Telewizja zdecydowanie ograniczy także liczbę gości w programach. Nieco bardziej powściągliwy okazuje się być Polsat. Póki co, jego rzecznik prasowy Tomasz Matwiejczuk, jak podaje pudelek.pl, poinformował jedynie, że w najbliższym czasie telewizja podejmie odpowiednie decyzje.

Rywalizacja uczestników bez dopingującej widowni na żywo może nieco osłabić ich motywację. W dalszym ciągu możemy jednak wspierać ich przed telewizorami, w domowym zaciszu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp
Fot. Free To Use Sounds, Unsplash

W związku z epidemią koronawirusa, TVP podejmuje poważne decyzje w celu ochrony zdrowia.

tvp
youtube.com/ polsat

Możliwe, że występy na żywo odbędą się bez udziału publiczności.

TVP
instagram.com/jastrzabjastrzab

TVN zapowiada z powodu okoliczności rotacje pracowników pomiędzy programami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  3. Małgorzata Rozenek: ile lat ma gwiazda TVN? Cała prawda właśnie wyszła na jaw
  4. Kot z najsmutniejszymi oczami. Od razu chce się go przytulić
  5. Barbara Kurdej-Szatan jest załamana przez koronawirusa: „Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć”
  6. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę

źródło: pudelek.pl, plotek.pl

 

Poprzedni artykułBarbara Kurdej-Szatan jest załamana przez koronawirusa: „Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć”
Następny artykułGwałt znanego aktora na 13-letnim chłopcu? Gwiazdor miał wykorzystać dziecko na planie
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.