TVP przekazało informacje o kolejnym zakazie. Chodzi o jedną część kraju, mieszkańcy na pewno nie będą zachwyceni. Sezon wakacyjny w pełni, temperatura bije rekordy, a spotyka ich kolejna przykrość. Niestety, na nic nie mają wpływu. Decyzja została podjęta przez sanepid.

Jak informuje poznan.tvp.pl, kolejne kąpieliska w Poznaniu zostały zamknięte. Wszystko przez sinice, które wykryto w trzech akwenach. Mieszkańcom zostało w tej chwili tylko jedno jezioro, z którego mogą korzystać.

TVP informuje o sytuacji w Poznaniu

Jak podaje portal, zakaz kąpieli obowiązuje na trzech jeziorach: Strzeszyńskim, Maltańskim oraz Rusałce. W tej chwili kąpać się można jedynie w Jeziorze Kierskim. Wszystko z powodu sinic, które są groźne dla naszego zdrowia.

Sinice mogą wywoływać objawy takie jak: rumień, pokrzywka, wysypka, świąd skóry, zapalenie spojówek, bóle brzucha, wymioty, nudności, biegunka, gorączka, dreszcze, bóle mięśni, duszności czy zawroty głowy.

  1. Milioner pogrążony w żałobie, nic nie dało się zrobić. Rodzinna tragedia wstrząsnęła światem
  2. Cała Biedronka musiała zostać zamknięta. Trudna sytuacja pracowników

Sinice: Bałtyk

Nie tylko w Poznaniu występuje problem sinic. Nad polskim morzem również nie możemy kąpać się wszędzie. Informacje te są na bieżąco aktualizowane. 

-Przewidywanie występowania zakwitów wody jest bardzo trudne, gdyż istotne znaczenie mają tu zmienne warunki pogodowe, takie jak nasłonecznienie, wiatr czy deszcz. Dlatego nie da się przewidzieć, kiedy się pojawi i jak długo będzie utrzymywał się zakwit w danym zbiorniku wodnym. Z reguły w miejscach osłoniętych od wiatru, zatoczkach, gdzie jest mniejsze falowanie i mieszanie wód, zakwit może utrzymywać się znacznie dłużej niż na otwartej przestrzeni – informuje GIS, podaje wiadomosci.wp.pl.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  2. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Jego filmy kochali wszyscy, nie żyje legenda
  3. Pamiętacie Peggy ze ”Świata według Bundych”? Niesamowite, jak dziś wygląda
  4. Juror ”Mam talent” złamał kręgosłup. Przewrócił się na rowerze
  5. Niestety, potwierdzono smutne wieści z Wielkopolski. Chodzi o pracowników Biedronki, ważny komunikat sieci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułŁzy same napływają do oczu. Chłopiec bawił się na podwórku, nie żyje
Następny artykułAndrzej Duda popełnił ogromny błąd. Nie miał pojęcia, że jest obserwowany?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.