Nie żyje wielka gwiazda seriali TVP. Aktor występował w Klanie, Plebanii i Na wspólnej. Prywatnie był ojcem znanej prezenterki Dzień Dobry TVN, która osobiście poinformowała o śmierci taty. Jego odejście to wielka strata nie tylko dla bliskich, ale także dla widzów Telewizji Polskiej.

Anna Kalczyńska: ojciec prezenterki i aktor TVP, Krzysztof Kalczyński zmarł rano 10 września. Był cenionym aktorem i pisarzem, a jego kreacje aktorskie na długo zapadały w pamięci. Jego córka zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis i niepublikowane dotąd zdjęcia aktora.

TVP: ojciec Anny Kalczyńskiej nie żyje

Krzysztof Kalczyński był ukochanym tatą gwiazdy Dzień Dobry TVNAnny Kalczyńskiej. Mężczyzna zmarł 10 września 2019 roku w wieku 82 lat. Jego córka przyznała, że w ostatnich chwilach była przy ojcu i trzymała go za rękę. 

-Drodzy Przyjaciele, mój ukochany Tata odszedł dziś rano. Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie był miłością, wsparciem, samą czułością — pisała Anna Kalczyńska na Facebooku.

Krzysztofa Kalczyńskiego pożegnała także jego synowa, Zuzanna. Kobieta napisała, że aktor był wspaniałym teściem i ojcem. Godzinami potrafił opowiadać anegdoty, był dowcipny i energiczny. Rodzina Krzysztofa Kalczyńskiego nie zdecydowała się na ujawnienie przyczyny śmierci. Data pogrzebu na razie nie jest znana.

Kim był Krzysztof Kalczyński?

Krzysztof Kalczyński był aktorem filmowym i teatralnym. W latach 50. był muzykiem Teatru Narodowego. Kilka lat później ukończył wydział reżyserii muzycznej Akademii Muzycznej w Warszawie i krakowską Akademię Sztuk Teatralnych. W 1964 roku pojawił się w filmie Zakochani są między nami. Następnie widzowie mogli oglądać go w produkcjach takich jak Stawka większa niż życie, Ostatni po Bogu czy Pogranicze w ogniu.

Widzowie TVP dobrze znają go z Plebanii czy Klanu, gdzie przez osiem lat wcielał się w postać Edwarda Tyczyńskiego. Zagrał także w Pensjonacie pod Różą i Na wspólnej, gdzie grał Jeremiego Konarskiego. Prywatnie był mężem aktorki Haliny Rowickiej i ojcem trójki dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP
facebook.com/anna.k.maciejowska

Krzysztof Kalczyński zmarł 10 września.

TVP
facebook.com/anna.k.maciejowska

Anna Kalczyńska opublikowała zdjęcie taty z młodości.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Będziesz złym mężem? Sąd odda Twoją pensję małżonce
  3. Meghan Markle przytyła 16 kg po ciąży. Pojawiły się głosy, ze księżna ma depresje poporodową
  4. Lekarz Britney Spears nie żyje. Za dwa tygodnie miał wydać ważne oświadczenie w jej sprawie
  5. Kim jest Klaudia z Top Model? Klaudia El Dursi ma ciekawą przeszłość
  6. Mama Julii Wieniawy w bikini wygląda bosko. Kim jest Marta Wieniawa-Narkiewicz?
  7. Michał Szpak i Roksana Węgiel razem? Piosenkarz jest zachwycony młodą wokalistką
Poprzedni artykułPrimark w Polsce! Jest już pierwsze ogłoszenie o pracę „Konkurencyjne wynagrodzenie”
Następny artykułSuczka przeżyła topienie w smole. Dziś jest nie do poznania
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.