TVP Info manipuluje widzów? Po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych exit poll, które sugerują jasno, że nie wiadomo do końca, kto wygrał wybory prezydenckie 2020, prowadzący pokazał grafikę z innym badaniem, sprzed ciszy wyborczej. Dziennikarz Telewizji Polskiej stwierdził, że w tym sondażu Andrzej Duda zdecydowanie  wygrywa.  

TVP oprócz wyników sondażowych exit poll na wizji w programie na żywo pokazało także wynik niepublikowanego wcześniej sondażu, pojawiła się grafika, która sugerowała, że według tego właśnie badania, Andrzej Duda zdobył więcej głosów niż jego kontrkandydat. 

TVP manipuluje widzów?

Prowadzący Michał Adamczyk ogłosił, że widzowie TVP zobaczyli sondaż Indicator dla Wiadomości, z którego wynika, że Duda ma 51,9 proc., a Trzaskowski – 48,1 proc. Dziennikarz dodał, że to właśnie ta firma przed I turą pokazała badanie bardzo zbliżone do oficjalnych wyników. 

Jeśli znów będzie precyzyjny, tak jak dwa tygodnie temu, no to możemy spodziewać się podobnego wyniku. Prezydent Andrzej Duda prowadzi w II turze wyborów prezydenckich zarówno w badaniu exit poll, jak i w najnowszym sondażu Indicator. Różne są tylko rozmiary tego zwycięstwa- podkreślił Adamczyk. 

 1. Pierwsza reakcja Małgorzaty Trzaskowskiej po ogłoszeniu wyników zwala z nóg. Jej słowa przejdą do historii
 2. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
 3. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020

Na oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 musimy poczekać do poniedziałku lub wtorku 13 lipca. To właśnie wtedy Państwowa Komisja Wyborcza poda dane, na które czekają wszyscy Polacy.

Badania sondażowe, które do tej pory zostały opublikowane zakładają plus minut 2 procent błędu, co oznacza, że jeszcze wszystko może się zmienić. Na chwilę obecną Andrzej Duda prowadzi jednak 0,8 procentem głosów. Więcej informacji zostanie przekazanych ok. północy przy okazji tzw. wyników late poll

ZOBACZ ZDJĘCIE:

tvp
fot. kadr z programu TVP

ZOBACZ TEŻ 

 1. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
 2. Robert Makłowicz zaskoczył wszystkich. Pokazał zdjęcia z Chorwacji, szczęka opada
 3. Wiemy, kto wygrał wybory prezydenckie. Właśnie przekazano wyniki exit poll
 4. Duda jednak nie wygrał? Nieprawdopodobna sytuacja, Polakom trudno będzie uwierzyć
 5. Nagle przewodniczący PKW zaczął mówić nieprawdopodobne rzeczy. Wszyscy na sali wybuchnęli śmiechem
 6. Owsiak zobaczył wyniki wyborów i nie wytrzymał. Padły mocne słowa

  Źródło: wiadomosci.gazeta.pl 
   
Poprzedni artykułPierwsza reakcja Małgorzaty Trzaskowskiej po ogłoszeniu wyników zwala z nóg. Jej słowa przejdą do historii
Następny artykułZ samego rana PKW ogłosiła pilną wiadomość. Wielu Polaków bardzo się ucieszy, zamieniono decyzję
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.