TVP miało do przekazania tragiczną wiadomość. Niestety, ale nie żyje jeden z wykonawców muzyki rockowej. Stacja Eska Rock poinformowała, że przyczyną śmierci miał być koronawirus. Tę przykrą informację jako pierwszy przekazał brat muzyka za pośrednictwem mediów społecznościowych: mój kochany brat odszedł z naszego świata.

TVP podało do wiadomości pilny komunikat dotyczący śmierci polskiego artysty. Mężczyzna był znany szerzej w kręgach muzyki rockowej.

TVP: nie żyje polski muzyk

Media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Jacka Polaka szerzej znanego jako „Paganinim Gitary”. Miał 53 lata. Muzyk razem z bratem w 1989 roku w Mielcu założyli zespół Mr. Pollack. To właśnie Grzegorz Polak podał tę tragiczną wiadomość.

— Z wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół, że […] Jacek, mój kochany brat, odszedł z naszego świata — napisał na Facebooku.

Eska Rock jako przyczynę śmierci podała koronawirusa. Ich doniesienia mają potwierdzać słowa jednego z producentów muzyki Adama Dratha.

— Z jednym z braci nie będzie mi/nam dane się już spotkać. Dziś niestety szokująca, dramatyczna wiadomość — nie przeżył ataku wirusa — napisał w mediach społecznościowych.

  1. Jakie wykształcenie ma Magda Narożna? Mało kto ma pojęcie, kim jest z zawodu, w życiu byśmy nie zgadły
  2. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków
  3. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

Kim był Jacek Polak?

Jacek Polak był polskim muzykiem i gitarzystą. Był uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów w kraju. Również poza jego granicami udało mu się zdobyć rozpoznawalność.

Urodził się 23 marca 1967 roku w Mielcu. To właśnie tam w 1989 roku razem z bratem założyli zespół rockowy Mr. Pollack. Ich największym przebojem okazał się album Air On 6 Strings, który fani pokochali za muzykę poważną w rockowej aranżacji utworów takich artystów jak Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakov (i jego bardzo popularny Lot trzmiela).

Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się już w wieku 7 lat, kiedy to razem z bratem pobierali lekcje śpiewu w chórze prowadzonym przez Stanisława Steczkowskiego. Rok po założeniu zespołu bracia wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie zostali zauważeni.

Podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali swoją debiutancką płytę . W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in ’93, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem.

Trzy lata później pojawiła się na rynku kolejna płyta Manhattan-One w nagraniu, w którym wziął udział Grzegorz Skawiński. Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. To właśnie z tym ostatnim zespołem udało im się wydać hitowy album.

Grupa dawała koncerty nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Można ich było posłuchać w USA m.in. w słynnym CBGB’s Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pragniemy złożyć najszersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim, a w szczególności bratu zmarłego. Z pewnością bardzo wiele razem przeszli oraz przeżyli, łączyły ich nie tylko więzi rodzinne, lecz także wspólna pasja do muzyki.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Jacek Polak.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 75-latek ma żonę o 39 lat młodszą. Właśnie ogłosili światu podwójnie radosną nowinę
  2. Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróży
  3. Niewiarygodny sekret Izabeli Janachowskiej wyszedł na jaw. Ujawniono, co robi żona milionera, kiedy nikt nie patrzy
  4. Wstrząsające sceny pod domem Hanny Lis. Wszędzie dym i płomienie: ”Cztery zastępy straży pożarnej pod moim domem”
  5. Big Boy z „Gogglebox” pokazał zdjęcia bez ubrań. Porażający widok, utrata wagi miała swoją cenę
  6. Agata z „Rolnik szuka żony” pokazała się bez ubrań. Cóż za odwaga, zrobiła piorunujące wrażenie
  7. Przepis na zniewalająco puszysty sernik z wiaderka. Nigdy nie opada, zawsze się udaje

Źródła: eskarock.pl, rzeszow.tvp.pl, antyradio.pl, wikipedia.org

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl