TVP kilkukrotnie emitowało jego kontrowersyjny film na swoich antenach. Jest bohaterem wielu podejrzanych sytuacji, które odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Na swoim koncie ma m.in. aferę taśmową z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej. Sylwester Latkowski, jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów opowiedział o swojej kryminalnej przeszłości.

O tym człowieku przez wiele lat mówiło się bardzo dużo i głośno, jednak niekoniecznie w dobrym kontekście. W pewnym momencie zmuszony był uciekać z Polski, ponieważ oskarżono go o podwójne zabójstwo, czego nigdy nie zrobił. Mimo tego TVP niejednokrotnie emitowało jego filmy, które są uwielbiane przez wielu ludzi do dziś.

Sylwester Latkowski – reżyser o kryminalnej przeszłości. TVP wyemitowało jego film

Sylwester Latkowski od dłuższego czasu pozostawał w tzw. uśpieniu medialnym, jednak po raz kolejny dał o sobie znać. Wszystko za sprawą wyemitowanego 13 stycznia na antenie TVP filmu pt. Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy, którego jest reżyserem. Po emisji miał wyznać, że teraz boi się o swoje życie.

Po raz ostatni o Sylwestrze Latkowskim głośno było w maju 2020 roku, kiedy jego dokument pt. Nic się nie stało wywołał wiele prawdziwą burzę medialną i zapowiedziano przeciwko niemu pozwy sądowe. W listopadzie 1993 roku po zastrzeleniu szczecińskiego gangstera oraz jego narzeczonej policja podejrzewała Latkowskiego o popełnienie tego czynu.

W związku z tym reżyser postanowił uciec z kraju i przebywał za granicą przez 5 lat. Do Polski wrócił dopiero w 1998 roku. Autor książki pt. Afery III RP, Wojciech Sumliński wspominał, że Latkowski przyszedł do niego, by się ,,wyspowiadać”.

– Miałem dyżur redakcyjny w ,,Życiu”, przyszedł do mnie wtedy pewien młody człowiek – był to Sylwester Latkowski […] Powiedział: Proszę pana, jestem ścigany listem gończym za podwójne zabójstwo. Nikogo nie zabiłem, ale wymuszałem haracze. Od kilku lat się ukrywam, mam tego dość. Nie widziałem swojego dziecka od lat. Chcę się panu wyspowiadać […] Sylwester przekonywał, że nie będzie mówił o innych, tylko o sobie. Chce się oczyścić, odsiedzieć swoje i zacząć życie na nowo – opowiadał Wojciech Sumliński w swojej książce.

Sylwester Latkowski opowiedział o swojej kryminalnej przeszłości

Sylwester Latkowski często rozmawiał z polskimi gwiazdami. Jednym z nich był Borys Szyc. Jako reżyser próbował swoich sił w wielu dziedzinach, jednak niestety przeszłość kryminalna bardzo na nim ciążyła. W 2005 roku udzielił wywiadu dla Playboya, mówiąc:

– Jeśli robisz złe rzeczy, musisz ponieść karę […] Byłem prezesem jednej z firm brokerskich. Z ludźmi, którzy są przy władzy, brałem udział w próbie korumpowania tego kraju, czyli robieniu interesów na koszt państwa– opowiadał Sylwester Latkowski.

W sierpniu 1998 roku zgłosił się do prokuratury. Został skazany na 2 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności za wymuszenia rozbójnicze połączone z groźbą uszkodzenia ciała i zabójstwa.

Pomiędzy Borysem Szycem i Latkowskim dochodziło do wielu starć medialnych. O jednej z nich przeczytacie >tutaj<. Do jego filmografii można dołączyć także takie produkcje jak Blokersi, Gwiazdor, czy Klatka.

Zobacz zdjęcia:

TVP
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP wyemitowało film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego pt.  Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy.

tvp
fot. facebook.com/sylwester latkowski

Teraz scenarzysta twierdzi, że obawia się o swoje życie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułKinga Rusin w bikini. Dziennikarka ma prawie 50 lat, a wygląda jak nastolatka
Następny artykułMąż Katarzyny Skrzyneckiej prosi o pozytywne wpisy na jej profilu. Aktorka jest w nienajlepszym humorze
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl