TVP zapowiedziało w krótkim zwiastunie nowy kanał przeznaczony dla kobiet. Ma być to odpowiedź na działające od lat TVN Style. Nie wszystkim widzom spodobała się jednak zapowiedź i umieszczane w niej treści. 

W sieci pojawiła się zapowiedź nowego kanału TVP przeznaczonego dla kobiet. Wiadomo już, że ma on ruszyć 8 marca, czyli w święto pań. 

Na zapowiedzi zobaczyć można roześmianych znanych i lubianych z produkcji i programów śniadaniowych telewizji publicznej. Przede wszystkim pojawiają się tam obrazki związane z gotowaniem i prowadzeniem domu. 

Nie wszystkim taka wizja się spodobała. W sieci pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy. 

TVP otworzy niebawem konkurencję dla TVN Style. Stacja rusza już w marcu

TVP zapowiedziało na marzec uruchomienie nowej stacji z tematyką kobiecą. W poniedziałek do sieci trafił zwiastun, który miał zapowiedź zarysu oferty programowej.

Nie wszystkim widzom spodobało się jednak to, co zobaczyli na Youtube. Wielu z nich ostro skrytykowało stację.

– Generalnie, telewizja dla kur domowych – pisali jedni. 

– Mam lepsze pomysły na nazwę: TVP Niewolnica, TVP Podręczna, TVP Służebnica… – dodawali inni. 

– Piosenka z filmu o prostytutce, w sumie oddaje wydźwięk sprzedawania się za kasę – zauważył jeden z nich. 

Wydźwięk zwiastunu oddaje część z tych wątpliwości. Telewizja nawiązywała przede wszystkim do TVN Style, w którym również przede wszystkim pojawiają się wątki dotyczące stereotypowych ról kobiety w społeczeństwie.

Czy telewizja nie powinna jednak iść z duchem czasu? Media powinny starać się trafiać również do grup nieco innych – kobiet LGBT, niezależnych singielek i takich, które szukają innej drogi.

Warto może zastanowić się nad zróżnicowaniem oferty – prócz programów, które zawsze spełniają swoją funkcję, czyli kulinarnych, przeznaczonych dla matek, może warto, by pojawiały się również takie, które zwrócą się w kierunku innego targetu i zwrócą uwagę na inne problemy. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [plotek.pl]