TVP podało wstrząsającą i dramatyczną informację. Zmarł wspaniały i wybitny Polak, m.in. to właśnie dzięki niemu zawdzięczamy dzisiejszą wolność. Mężczyzna na zawsze wpisał się w historię naszego narodu. Wiadomość o jego śmierci przekazał jeden z wojewodów: odszedł na Wieczną Wartę. To wielka strata dla wszystkich, kondolencje już zaczęły spływać z całego kraju.

TVP przekazało tragiczne informacje o śmierci wybitnej osobistości, która swoimi czynami i odwagą pokazała, czym jest patriotyzm. Miliony zawdzięczają mu naprawdę wiele. Niestety wybitna postać nie żyje.

TVP: Zmarł kpt. Piotr Marczak

Media przekazały, że 15 października zmarł kpt. Piotr Marczak, żołnierz Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego. O jego śmierci poinformował m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poprzez swoje media społecznościowe. Samorządowiec oddał piękny hołd kapitanowi, przypominając, że zmarły mężczyzna był działaczem organizacji kombatanckich oraz przedstawicielem Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej przy Wojewodzie Łódzkim.

— Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość, że odszedł na Wieczną Wartę kpt. Piotr Marczak. Żołnierz Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, przedstawiciel Wojskowej Rady Kombatanckiej. Rodzinie, bliskim oraz towarzyszom broni składam wyrazy współczucia — napisał na Twitterze.

  1. 5 osób na jedną kasę, największe miasta w Polsce wchodzą w czerwoną strefę. Wiemy, gdzie mogą być problemy z zakupami
  2. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie
  3. Pilne: Wybitny polski artysta w rozpaczy błagał służbę zdrowia o pomoc. Właśnie zmarł

TVP przekazało wiadomość o śmierci zasłużonego żołnierza

Jak informuje portal lodz.tvp.pl w uznaniu za swoje męstwo, odwagę oraz heroiczne postępowanie w działaniach bojowych kpt. Piotr Marczak został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych i Krzyżem Zasługi z Mieczami.

Natomiast za zasługi dla wolności Rzeczpospolitej Polskiej oraz pielęgnowanie pamięci o historii narodu, oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim. Niestety, ale to niejedyna tragiczna wiadomość, jaką mieliśmy do przekazania w ostatnich dniach. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje kpt. Piotr Marczak.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Owczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latka
  2. 152 powiaty w czerwonej strefie. Znamy nowe obostrzenia, uderzą we wszystkich mieszkańców i turystów
  3. Była gwiazdą „M jak Miłość”, na lata zniknęła z TV. Jak dziś wygląda? Niewiarygodne
  4. Renata: „Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca”
  5. Lekarze biją na alarm. Apel ministerstwa zdrowia do wszystkich kobiet między 50, a 69 rokiem życia
  6. Jessica z „Rolnik szuka żony” zmieniła się nie do poznania i otworzyła własny biznes. Fani nie szczędzą jej komplementów

Źródło: lodz.tvp.pl, twitter.com

Poprzedni artykułWstrząsające doniesienia. Mówią o zaledwie dwóch tygodniach, co się stanie z Polakami?
Następny artykułNauczycieli powyżej konkretnej granicy wiekowej zastąpią studenci. Restrykcje w kolejnych krajach
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl