TVP: dziennikarze stacji odnieśli się w krytyczny sposób do Powstańców warszawskich, którzy stanęli w obronie społeczności LGBT. Prezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Galperyn oraz prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego Rafał Szczepański opublikowali oświadczenie, w którym apelują o tolerancję i równość. Niestety, obaj zostali zaatakowani.

Trwająca w Polsce dyskusja na temat społeczności LGBT wre. Kolejne osoby stają w jej obronie i głośno proszą o tolerancję i równość, jaka ich zdaniem powinna zapanować w Polsce. Zbigniew Galperyn i Rafał Szczepański wydali oświadczenie, które spotkało się z krytyką dziennikarzy TVP.

TVP pisze o Powstańcach warszawskich

Zbigniew Galperyn oraz Rafał Szczepański opublikowali oświadczenie, w którym postanowili wyrazić swojej zdanie i odnieść się do narracji partii PiS i Andrzeja Dudy:

-Od kilku dni słyszymy słowa, które negują człowieczeństwo drugiej osoby. W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację – napisali Zbigniew Galperyn i Rafał Szczepański.

Słowa, które słyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych. Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć – zaznaczyli Powstańcy Warszawscy.

Byli powstańcy wspominają także historię:

Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność – oświadczyli Rafał Szczepański i Zbigniew Galperyn.

  1. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od dziś już wiadomo, kto nie musi zakrywać nosa i ust
  2. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  3. Zbezczeszczono grób 8-letniego Kacperka. Dokonano haniebnego czynu

Mocna odpowiedź TVP

Wypowiedź dwojga byłych żołnierzy skomentowano w mediach publicznej telewizji. Na stronie internetowej tvp.info.pl, opublikowano artykuł o tytule: Powstańcy bronią LGBT? Jeden został konfidentem, drugiego nie ma w bazie. Tytuł nawiązuje do wpisu Doroty Kani na Twitterze, dziennikarki Gazety Polskiej, która zarzuciła prezesowi Związku Powstańców Zbigniewowi Galperynowi współpracę ze służbami bezpieczeństwa.

Z kolei dziennikarz Telewizji Polskiej Cezary Gmyz, cytowany w artykule, zarzucił Rafałowi Szczepańskiemu, iż nie znajduje się on w bazie powstańców warszawskich. Na razie oficjalnie obie strony nie skomentowały krytyki, jaka spłynęła ze strony stacji na byłych Powstańców. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Powstańcy uznali za swój obowiązek odnieść się do sytuacji, jaka ma miejsce w Polsce. Ich oświadczenie cytują kolejne media. 

Portal tvp.info.pl w swoim artykule zacytował wypowiedź dziennikarki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Może rozwód?”. Gwiazda programu TVN interweniuje u Agaty Dudy
  2. Stało się. Na wiadomość czekało tysiące Polaków. Biały Dom potwierdził
  3. Agata Duda otrzymała niespodziewany list. Chodzi o jej męża, jest mowa o rozwodzie pary prezydenckiej
  4. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  5. Krzysztof Jackowski miał wizję. Widział okropne sceny, ujawnił porażające szczegóły
  6. Kobieta od 22 lat trzyma swojego martwego syna w piwnicy i codziennie otwiera trumnę. Powód jest zatrważający, tylko dla osób o mocnych nerwach

źródło: pudelek.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek świętuje pierwszy tydzień synka. Henryk miał pamiątkową sesję, zdjęcia zapierają dech
Następny artykułWygrała wielkie show TVN, dziś zmaga się ze śmiertelną chorobą. Justyna Kurowska usłyszała druzgocącą diagnozę
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.