TVP z okazji okrągłej rocznicy urodzin znanego aktora, odwiedziło go, by nagrać reportaż. Aktor udzielił wywiadu stacji TVP Kultura, w którym przyznał, że całe życie ukrywał swoją orientację. 100-latek zaskoczył wszystkich swoim wyznaniem, nigdy wcześniej nie mówił o tym otwarcie.

Setne urodziny to niewątpliwie dobry powód, aby przyjrzeć się bliżej karierze i wszystkim osiągnięciom legendarnego aktora. Mężczyzna w reportażu opowiadał, jak wyglądała praca w teatrze i przed kamerami z jego perspektywy. Przyznał, że od dziecka chciał grać, bawić ludzi, wcielać się w różne postacie.

Kim jest znany aktor?

Znany aktor to nie kto inny, jak Witold Sadowy, który 7 stycznia skończył 100 lat. Był też publicystą teatralnym. Swój debiut zaliczył na deskach Teatru Miasta Stołecznego Warszawa 8 maja 1945 roku. Wcielił się wtedy w rolę Florisa w sztuce Burmistrz Stylmondu. W kolejnych latach miał okazje grać w wielu teatrach warszawskich takich jak Ateneum czy w Teatrze Polskim.

Ostatni raz na scenie mogliśmy go zobaczyć 26 grudnia 1989 roku w sztuce Gałązka Rozmarynu w roli Feldmarszałka. W następnych latach jego kariera zmierzała w trochę innym kierunku. Witold Sadowy działał jako felietonista teatralny, a później publikował nekrologi zmarłych aktorów i osobistości związanych z teatrem. Z tego względu był nazywany Charonem, który przeprawia na drugi brzeg warszawskich aktorów – jak możemy przeczytać na stronie wikipedia.org.

  1. Nie żyje 2-letni chłopiec, matka usłyszała zarzuty. Ujawniono, co działo się wcześniej
  2. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  3. Masz długie paznokcie? Obowiązują cię dodatkowe zasady higieny, możesz być bardziej narażona

TVP Kultura: Setne urodziny legendy polskiego teatru

Z okazji setnych urodzin Witolda Sadowy, TVP zdecydowało poświecić jego osobie więcej uwagi. Przeprowadzono reportaż, podczas którego aktor wyznał długo ukrywaną prawdę. Nikt nie sądził, że mężczyzna jeszcze czymś nas zaskoczy.

Witold w rozmowie z TVP opowiadał o swoim życiu prywatnym. Aktor nigdy nie ożenił się, ani nie doczekał się dzieci. Miał bardzo zażyłą relację ze swoją mamą, opowiedział też o ostatnim spotkaniem z nią. Wspominał, że ostatnie lata jej życia spędził, opiekując się chorą kobietą.

Podczas reportażu z TVP przyznał również, że jest gejem. Sadowy nigdy wcześniej nie mówił o swojej orientacji, całe życie ukrywał swoją homoseksualność. Jednak jeden z jego przyjaciół powiedział, że aktor jest w takim wieku, więc może mówić, co tylko zechce – jak cytuje portal wp.pl.

-Nie ożeniłem się, nie miałem dzieci i właściwie żałuję. Urodziłem się inny. Jestem gejem -usłyszeli widzowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP
Screen z vod.tvp.pl/ Sto lat Wiktora Sadowego

Telewizja TVP przeprowadziła reportaż ze znanym aktorem z okazji jego setnej rocznicy urodzin.

tvp
Screen z vod.tvp.pl/ Sto lat Wiktora Sadowego

Mężczyzna podczas wywiadu wyznał, że jest homoseksualistą.

tvp
Screen z vod.tvp.pl/ Sto lat Wiktora Sadowego

Sto lat ukrywał prawdę na temat swojej orientacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego
  2. Polka leciała samolotem akcji „Lot do Domu”. Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  3. Prowadzący ”Pytanie na śniadanie” objęty kwarantanną. Kryzys w TVP, podjęto specjalne kroki
  4. Golden Retriever wmieszał się w tłum. Po chwili wszyscy patrzyli, co znalazło się w jego pysku
  5. ”Rolnik szuka żony”: nie żyje mama uwielbianej uczestniczki. „Śpij spokojnie mamusiu”
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

Źródło: książki.wp.pl, wikipedia.org

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.