TVP pożegnało wybitnego dziennikarza. Niestety, jeden ze współpracowników stacji oraz Polskiego Radia nie żyje. Media przekazały tragiczną wiadomość o śmierci znanego mężczyzny, a cała Polska pogrążyła się w żałobie. To ogromna strata nie tylko dla rodziny i bliskich, ale także niewyobrażalny cios dla polskiego świata kultury.

Smutne informacje tego popołudnia, nie żyje jeden z dziennikarzy współpracujących z TVP oraz Polskim Radiem. Tragiczne wieści natychmiast obiegły Polskę. Wszyscy składają najszczersze wyrazy współczucia dla krewnych zmarłego. Nigdy nie zapomnimy tego cenionego mężczyzny.

Nie żyje dziennikarz TVP

17 września w czwartek zmarł Ryszard Wolański dziennikarz muzyczny współpracujący m.in. z Telewizją Polską i Polskim Radiem. Ceniony mężczyzna odszedł w wieku 77 lat. O śmierci mężczyzny jako pierwsza poinformowała rozgłośnia Radio dla Ciebie (RDC) na swoim Facebooku oraz stronie internetowej rdc.pl.

— Od 1972 roku związany był z Polskim Radiem, a od 1978 z TVP. Miał 77 lat — napisali pod zdjęciem, zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Był autorem oraz współautorem wielu audycji radiowych oraz telewizyjnych. Ci, którzy mieli okazję z nim pracować, z pewnością nie zapomną go przez bardzo długi czas, wybitna postać.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski aktor, widzieliśmy go w ”Klanie” i ”13 Posterunku”
  2. Bardzo przykre wyznanie pana Józefa z „Rolnik szuka żony”. Chciał jedynie znaleźć miłość, podobnej reakcji się nie spodziewał
  3. Wszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd

Kim był Ryszard Wolański?

Ryszard Wolański był dziennikarzem muzycznym związanym z mediami publicznymi. Swoją przygodę w radiu rozpoczął w 1972 roku, żeby sześć lat później trafić do Telewizji Polskiej. W swojej karierze zajmował się przede wszystkim muzyką jazzową i to jej poświęcał najwięcej audycji. Był współtwórcą takich programów telewizyjnych jak Klub Jazzowy Studia Gama, Vademecum jazzu, Panorama Jazzu Polskiego, Telemuza, Telemuzak, Bez próby, Studio Orzech.

O tym gatunku muzycznym mówił również bardzo dużo w radiu. Jak podaje portal rdc.pl był autorem ponad 2000 audycji radiowych m.in. Panorama jazz, Swingowe granie, Poznajemy style jazzowe, Jazz tradycyjny.

Na swoim koncie ma również kilka publikacji książkowych m.in. książki o Krzysztofie Klenczonie i Eugeniuszu Bodo — Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań, za którą otrzymał wyróżnienie w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

Jeszcze raz pragniemy złożyć wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj pisaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Nie żyje Ryszard Wolański.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie. Ogromna strata
  2. Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeni
  3. Pamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
  4. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka
  5. Pilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
  6. Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

Źródła: rdc.pl, muzyka.interia.pl, press.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie ”Pszczółkę Maję”? Polskie dzieci mogą oglądać ją od ponad 40 lat
Następny artykułUjawniono zarobki pracowników TVP. Polacy przecierają oczy ze zdumienia, porażające pensje i nagrody
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl