TVP: ostatni odcinek programu Elżbiety Jaworowicz wywołał masę emocji i łzy wzruszenia. Wszystko za sprawą niezwykłego gestu ekspertów, którzy gościli w studio Sprawy dla Reportera. Kiedy usłyszeli o rzadkiej chorobie czteroletniej Oli, nie potrafili przejść obojętnie. Na wizji zrobili coś, czego prawdopodobnie nikt nie mógłby się spodziewać. Ich poczynania spotkały się z ogromnym odzewem.

Rzadka choroba czteroletniej Oli Lewandowskiej była tematem poruszonym w ostatnim odcinku Sprawy dla reportera na TVP. Schorzenie, z którym dziewczynka zmaga się od urodzenia, przyczyniło się do tego, że ma zdeformowaną buźkę, a jej paluszki u rąk i nóg są zrośnięte. Mama zbiera pieniądze na kosztowną operację, która na ten moment wykonywana jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Eksperci, którzy przysłuchiwali się jej historii, zrobili coś niewiarygodnego.

TVP: odcinek Sprawy dla Reportera wywołał poruszenie

Mama Oli Lewandowskiej dokłada wszelkich starań, aby ulżyć swojej małej córeczce w cierpieniu. Dziewczynka urodziła się z zespołem Aperta, przez co jej buzia jest zdeformowana a palce u rąk, nóg oraz kości w łokciach są zrośnięte. 4-latka nie jest w stanie samodzielnie jeść i pić.

Z materiału o Oli, który wyemitowany został 13 lutego, wynikało, że operacja jest niebywale kosztowna, a czasu na zbiórkę pozostało coraz mniej. 4-latka dostała bowiem szansę, aby do kliniki znajdującej się w Dallas wyjechać już w marcu. Eksperci, przybywający w studio, z ogromną uwagą nasłuchiwali się jej historii. W pewnym momencie zrobili coś niewiarygodnego.

  1. Rafał Brzozowski planuje ślub. Kim jest jego piękna ukochana?
  2. Siostra Anny Przybylskiej ujawniła jak wygląda jej grób. Łzy same płyną do oczu
  3. Nie żyje 25-letnia piosenkarka. Zginęła potrącona przez samochód

Eksperci zrobili coś niesamowitego

Mecenas Piotr Kaszewiak, który jest rzecznikiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi po wysłuchaniu historii Oli, ściągnął z ręki zegarek Armaniego – prezent od ukochanej żony i przekazał go na aukcję. Widząc jego reakcję, dziekan nauk humanistycznych, Edyta Pagel zdjęła z palca pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota.

To był piękny, wzruszający gest. Oleńka potrzebuje tej pomocy. Wspomagamy ją, pracuje m.in. z logopedą. Jest wspaniałą dziewczynką, pięknie układa puzzle – czytamy w serwie se.pl wypowiedź Elżbiety Burzykowskiej z Akademii Dobra, czyli gminnego wolontariatu przy szkole podstawowej w Baboszewi.

Kosztowności, które zdecydowali się oddać eksperci, przyniosły dodatkowo aż 32 tysiące na leczenie chorej dziewczynki. Tylko bić brawo!

Sam checsz pomóc? Możesz wpłacić pieniądze na konto fundacji Mam serce, ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa, konto 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325, pod TYM LINKIEM, lub wysyłając SMS na numer 72052 o treści OPERACJA (2,46 zł).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP
facebook.com @Akademia Dobra – Gminny Wolontariat przy Szkole Podstawowej w Baboszewie

TVP: Eksperci w studio zdecydowali się na wyjątkowy gest.

TVP
facebook.com @Akademia Dobra – Gminny Wolontariat przy Szkole Podstawowej w Baboszewie

Oddali na aukcję cenne kosztowności.

TVP
facebook.com @Akademia Dobra – Gminny Wolontariat przy Szkole Podstawowej w Baboszewie

Wszystko po to, by pomóc chorej dziewczynce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  3. Masz stare rajstopy? Nie wyrzucaj ich, znamy 5 sposobów na ich genialne wykorzystanie
  4. Kim jest Krzysztof Radzikowski z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia o jego sukcesach
  5. Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniak-Staraka. Doszło do złamania prawa?
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: fakt.pl

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.