TVP przekazało zaskakującą wiadomość. Niektórzy Polacy będą bardzo niezadowoleni. Wracają obowiązkowe maseczki między innymi: u fryzjera, na siłowni czy w kościele, znów będzie trzeba się dostosować do limitu osób. Wszystko przez wciąż rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Zagrożone są kolejne regiony.

Lokalna TVP z oddziałem w Szczecinie z niepokojem obserwuje to, co dzieje się w sąsiednim regionie zachodniopomorskim. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło na czerwoną listę powiat bytowski, w którym od soboty obowiązują najwyższe obostrzenia, zakrywanie nosa i ust w każdej przestrzeni publicznej, wydarzenia rodzinne do 50 osób, zamknięte sanatoria i uzdrowiska.  

TVP podało ogniska zakażeń

Powiat bytowski został dołączony do listy czerwonych stref, ponieważ odkryto dwa liczne ogniska zakażeń: W zakładzie opiekuńczo-leczniczym zakaziły się 44 osoby, a w Domu Pomocy Społecznego w Parchowie chorych jest 49 pensjonariuszy i 16 opiekunów.

Decyzję o wprowadzeniu czerwonej strefy stosuje się tam, gdzie liczba zakażeń w ostatnich 14 dniach przekracza 12 na 10 tysięcy mieszkańców

  1. W sieci pojawiły się porażające zdjęcia z polskiego szpitala. Media ujawniły całą prawdę
  2. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
  3. TVP właśnie przekazało wstrząsającą wiadomość. Cała Polska do końca miała nadzieję, niestety potwierdzono najgorsze

Obostrzenia w czerwonej strefie

Powiaty sąsiadujące z bytowskim martwią się o to, że i one zostaną dołączone do czerwonych stref, gdzie reżim sanitarny przypomina niemal ten z początków epidemii. Wszyscy muszą bowiem zakrywać usta i nos nie tylko w usługach, ale także w każdej przestrzeni publicznej, zamkniętej i otwartej.

Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Liczba osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach rodzinnych to 50 osób. Zamknięte zostają sanatoria i uzdrowiska. Obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, w restauracjach może przebywać określony limit osób, jest to 1 na 4 metry kwadratowe. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

TVP
fot. pixabay.com/MirceaIancu

W czerwonej strefie obowiązuje zasłanianie nosa i ust także na ulicach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przykre wieści z samego rana, wszyscy do końca o niego walczyli. Nie żyje żyje Rafał
  2. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd”
  4. Kobieta znalazła w ogródku dziwne, niebieskie jajka. Udało jej się nagrać moment wyklucia, niezwykłe
  5. Krzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
  6. Jajecznica jeszcze lepsza, bo z kurkami, które dodają jej wyrazistości. Podczas przygotowania wystrzegaj się 1 błędu
Poprzedni artykułFani kultowego hitu są załamani. Nie żyje wspaniały aktor, wszyscy widzieliśmy go w TVN
Następny artykułKobieta nie żyje. Ciało bydgoszczanki odnaleziono na balkonie, osierociła 5 dzieci
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl