TVP Info przekazało właśnie ważną wiadomość, która zainteresuje wielu Polaków. Okazuje się, że Minister Zdrowia oraz prezydent Andrzej Duda pracują nad projektem ustawy o Funduszu Medycznym, który we wtorek 23 czerwca został złożony w Sejmie. To niezwykle cenna inicjatywa i bardzo oczekiwana – zadeklarował Łukasz Szumowski. 

Epidemia koronawirusa to nie jedyny obszar, nad którym obecnie pracuje Ministerstwo Zdrowia. Z informacji przekazanych przez TVP Info wynika, że Łukasz Szumowski zajmuje się także m.in. ryczałtami i kwestią wynagrodzeń oraz Funduszem Medycznym.

Czym jest Fundusz Medyczny? 

Fundusz Medyczny to projekt ustawy, który zakłada plan stworzenia dodatkowej puli środków, które mają wzmocnić polską służbę zdrowia. Jak cytuje TVP Info Polską Agencję Prasową, Łukasz Szumowski potwierdził prace nad projektem, który został złożony we wtorek 23 czerwca.  

– Fundusz będzie opiewał na kwotę 4 mld złotych rocznie, przy czym w tym roku, ponieważ mamy już pół roku za nami, fundusz będzie miał 2 mld – wskazał prezydent cytowany przez RMF24.

  1. Smutne, jak wygląda grób uwielbianego polskiego aktora. Zniszczona mogiła i porozrzucane śmieci wywołują łzy
  2. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  3. Nie żyje kolejna gwiazda TTV. Wiadomość przekazał Rinke Rooyens

TVP: powstanie Fundusz Medyczny

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że walka z epidemią koronawirusa w Polsce, a także analizy czy uregulowania prawne to tylko część obowiązków, które pochłaniają jego czas. TVP Info zaznacza, że Łukasz Szumowski pracuje także nad zwiększeniem ryczałtów w szpitalach czy nad Funduszem Medycznym. 

Jak podaje RMF24, prezydent zaznaczył, że Fundusz będzie znajdował się w gestii ministra. Dodatkowo zostanie do tego powołana także specjalna Rada Funduszu, która będzie służyła ministrowi zdrowia opinią w kwestii wydatkowania środków przeznaczonych na ten cel. Wczoraj również informowaliśmy o zmianach w NFZ, które mogą czekać wkrótce Polaków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp
fot. eastnews.pl/ Piotr Molecki

Andrzej Duda potwierdził złożenie ustawy o Funduszu Medycznym w sejmi. 

tvp
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Na czele tych działań będzie stał Minister Zdrowia. 

tvp
Fot. pexels.com/pixabay

Szef resortu pracuje także nad wzrostem wyceny świadczeń w leczeniu szpitalnym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Fabryka dzieci” w prywatnym mieszkaniu. Sąsiedzi skarżyli się na krzyki, dokonano przerażającego odkrycia
  2. Najlepsza wiadomość na wakacje dla Polaków. Jest decyzja, wyciekły szczegóły
  3. 4 znaki zodiaku, które są skazane na sukces. Ich przeznaczeniem jest bogactwo i luksus
  4. Kolejny kraj od 13 lipca otwiera granice. Nie dla Polaków, przykra informacje dotknęła wielu z nasN
  5. Novak Djokovic ma koronawirusa. Gwiazda światowego tenisa potwierdziła najgorsze informacje
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

Źródło: tvp.info; rmf24.pl

 

Poprzedni artykułOjciec zrobił zdjęcie córeczce na wakacjach. Dopiero później zauważył na nim jeden szczegół, zamarł
Następny artykułPaweł Kukiz kończy dziś 57 lat. Czego życzycie politykowi?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.