TVP przekazało tragiczną wiadomość, która wstrząsnęła ogromną częścią Polaków. Niektórzy z nas byli pełni nadziei, ale niestety wydarzyło się najgorsze. Zmarł wybitny Polak, dzisiaj potwierdzono informację o jego śmierci. Cały kraj pogrążył się w żałobie, to wielka strata dla wszystkich.

TVP poinformowało nas o smutnym i tragicznym zdarzeniu. Zmarł Polak, którego wielu szanowało i podziwiało. Był ważną częścią naszej historii, walczył o nasze lepsze życie. Niestety nie żyje, miał 65 lat.

TVP przekazało tragiczną wiadomość

Jak informuje nas portal tvp.info nie żyje Bogusław Mikus, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. Walczył z ciężką chorobą, z która niestety przegrał, miał 65 lat. W przeszłości był współtwórcą struktury Solidarności, pełnił m.in. funkcję szefa regionu w Chełmie.

— Znalazł się wśród 53 osób, które 10 kwietnia 1989 roku stworzyły Komitet Rejestracyjny NSZZ „Solidarność” — napisała na Twitterze.

Polityk wspominała, że jeszcze we wtorek rozmawiała z Bogusławem Mikusem, był wtedy pełen optymizmu i nadziei. Niestety dzisiaj przekazała informację o jego odejściu.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Kim był Bogusław Mikus?

Bogusław Mikus był działaczem antykomunistycznym w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Urodził się 16 grudnia 1954 roku w Chełmie. W 1974 roku ukończył tam Technikum Budowlane. Dwa lata później został kierownikiem działu inwestycji Zakładu Inwestycji Budowlanych WZGS Samopomoc Chłopska w Chełmie.

Od września 1980 roku był działaczem „Solidarności”, przewodniczącym Komitetu Założycielskiego. Za swoją działalność społeczną w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku został zatrzymany w Ostródzie koło Olsztyna podczas powrotu z obrad i internowany w Ośrodku Odosobnienia w Iławie.

— Był internowany w ośrodku w Iławie, gdzie przeszedł swoją ścieżkę zdrowia. Był wielokrotnie zatrzymywany i skazywany. Drukował podziemną prasę i był członkiem podziemnej tymczasowej rady Solidarności. Pracował też jako korespondent Radia Wolna Europa — dodawała Beata Mazurek w wywiadzie.

Pragniemy złożyć rodzinie najszczersze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zmarł Bogusław Mikus.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalnie: restrykcje wracają w wielu regionach Polski. Mieszkańcy nie mają wyboru, wszystko zacznie się od soboty
  2. TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusa
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Chrupiąca skórka, oszałamiający aromat i mięciutkie wnętrze – idealne pieczone ziemniaki, nie ma lepszego przepisu

Źródło: tvp.info, encysol.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułPilne: Resort zdrowia rozważa wprowadzenie nowych restrykcji. Wiceminister właśnie podał szczegóły
Następny artykułFatalne wiadomości, sanepid podjął decyzję. Niektórzy uczniowie natychmiast przechodzą na nauczanie zdalne, szkoły podstawowe w Łodzi z chorymi nauczycielami
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl