TVP straciło ogromną gwiazdę. Media obiegła wiadomość, że nie żyje Maria Zuchowicz, znana m.in. z programu Gwiazdy tańczą na lodzie, gdzie była jurorką. Wiadomość o śmierci kobiety przekazał Polski Komitet Olimpijski. Miała 90 lat. Oficjalna przyczyna śmierci pani Marii nie została jeszcze podana do opinii publicznej. Internauci przesyłają najszczersze kondolencje rodzinie zmarłej.

Wielu ludzi pamięta ją nie tylko jako jurorkę znanego i lubianego programu typu talent show, ale przede wszystkim, jako pracowitą i wspaniałą kobietę. Jej głos był znany wszystkim fanom łyżwiarstwa figurowego. Wielokrotnie komentowała wydarzenia związane z tą dyscypliną.

Maria Zuchowicz nie żyje

Polskie media obiegła fatalna informacja o śmierci Marii Zuchowicz, wybitnej znawczyni łyżwiarstwa figurowego. To ogromna strata dla wszystkich osób związanych z otoczeniem ludzi związanych z tą dyscypliną sportu.

Panią Marię pożegnało wiele osób, których świat zawodowy toczy się wokół łyżwiarstwa figurowego. Na portalu wirtualnemedia.pl pojawił się cytat arbiter Haliny Gordon-Półtorak, w którym wspomina panią Marię.

Pani Maria była ikoną, nie tylko polskiego łyżwiarstwa figurowego. Byłam blisko związana z nią. Sędziowała wcześniej moje występy na lodowej tafli, a potem sędziowałyśmy wiele imprez – wspomina arbiter Halina Gordon-Półtorak.

Dodatkowo schlebiała Pani Marii, za jej ogromną wiedzę i profesjonalizm, którym się wykazywała wobec niej, kiedy pani arbiter była jeszcze zawodniczką.

– Maria Zuchowicz miała ogromną wiedzę, którą chętnie dzieliła się. Była bardzo bezpośrednia, miała wiele uwag pod moim adresem kiedy byłam zawodniczką, zwykle krytycznych, ale jakże przydatnych – mówi arbiter Halina Gordon-Półtorak.

  1. Znaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
  2. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie dot. Wigilii. Oficjalnie wiadomo, ile osób może zasiąść przy stole
  3. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP

Kim była Maria Zuchowicz?

Maria Zuchowicz była członkinią kadry narodowej w łyżwiarstwie figurowym w latach 1948-1952, a od 1956 roku pełniła funkcję sędziny w tej dyscyplinie. Skończyła studia prawnicze, a jej specjalizacją było prawo cywilne, rodzinne, gospodarcze i sportowe.

W swojej bogatej karierze zawodowej działała w wielu organizacjach sportowych, krajowych i międzynarodowych. Uzyskała tytuł honorowej członkini Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Dodatkowo była członkinią zarządu oraz wiceprezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Jej zasługi w łyżwiarstwie figurowym były nieocenione. Świadczą o tym choćby takie sukcesy jak pozycja sędziny Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, czy wiceprezesa, a następnie prezesa Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Przez wiele lat swojej kariery Pani Maria komentowała zawody łyżwiarstwa figurowego. Współpracowała m.in. z Telewizją Polską oraz Wizją TV. W latach 2007 i 2008 była jurorką dwóch edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie.

Posiadała także wiele odznaczeń m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymała w 2015 roku za liczne zasługi swojej kariery zawodowej.

Rodzinie zmarłej składamy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Maria Zuchowicz przez wiele lat komentowała w telewizji zawody łyżwiarstwa figurowego

Opublikowany przez Wirtualnemedia.pl Środa, 25 listopada 2020

Zmarła Maria Zuchowicz. Miała 90 lat.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  4. Rzeczniczka ofiary o Dominicu z ”Top model”: ”podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna”
  5. Weszła do łazienki, gdy był w niej mąż i zamarła. Natychmiast kazała mu się wynosić z domu
  6. Wrocław. Policjanci zamarli, gdy spojrzeli we wsteczne lusterko. W radiowozie czaił się czworonożny pasażer „na gapę”
  7. Radio Zet podało właśnie najgorszą wiadomość. Tragedia, legenda klubu Ligi Mistrzów zmarła na COVID-19

Źródło: jastrzabpost.pl, wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułPrzygotuj czapkę i zimowe buty. Już wiemy, kiedy spadnie śnieg w Polsce
Następny artykułZagadka tylko dla spostrzegawczych. W bałaganie ukryto niepasujący przedmiot, rekord wynosi 8 sekund
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl