TVP przekazało straszną informację. Jak się okazuje, nie żyje jedna z bardziej zasłużonych, warszawskich osobistości. To dzięki niemu obecna Warszawa wygląda tak, a nie inaczej. Przyczynił się m.in. do przebudowy Warszawskich ulic: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Miał duży udział w zagospodarowaniu przestrzeni w Warszawie i wielu podwarszawskich osiedli.

Nie żyje Krzysztof Domaradzki – ceniony warszawski architekt oraz urbanista. Smutną informację przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz TVP. Uzdolniony i zasłużony architekt zmarł w wieku 75 lat. Nikt nie spodziewał się takich informacji. 

TVP przekazuje informację o śmierci

Krzysztof Domaradzki był adiunktem w Pracowni Urbanistyki Stosowanej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. To współautor dużej ilości planów zagospodarowania przestrzennego Warszawy.

Dzięki jego wkładowi, wiedzy i pracy, wiele osiedli znajdujących się w podwarszawskich miejscowościach, ma obecny wygląd. Urbanista zasłynął przede wszystkim ze zrealizowania koncepcji przebudowy dwóch głównych ulic w Warszawie: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Zarobki nad morzem właśnie orbitują. W kuchni w Łebie zarobisz 10 tys., zwykły sprzedawca przekąsek w Juracie może liczyć na 5 tys. złotych
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Zapamiętany człowiek

Urbanista został oznaczony Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Stało się to w 2016 roku. Nagroda przypadła mu za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i naukowo-dydaktycznej w dziedzinie architektury, a także za wkład w promowanie problematyki tożsamości historycznej stolicy.

Trzeba przyznać – ten człowiek zmienił oblicze Warszawy. Pozostawia po sobie coś wspaniałego – wszystko to, co oglądamy, idąc na warszawski spacer. To człowiek warty zapamiętania. Składamy kondolencje dla rodziny i najbliższych tego wspaniałego człowieka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp
fot. Twitter – Ministerstwo Kultury

TVP ogłosiło smutną wiadomość, o śmierci cenionego architekta. Niech spoczywa w spokoju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nawet 6000 zł do emerytury. Dobre wieści dla wszystkich seniorów, niektórzy z nich zyskają wyjątkowo dużo na waloryzacji
  2. Tragiczne odkrycie w Gdyni. Niestety w basenie odkryli straszną prawdę
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

Źródło: tvp.info

 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek przekazała radosną nowinę. Nikt nie spodziewał się jej tak szybko, gratulacje
Następny artykułWielka Brytania: rząd grozi powrotem lockdownu. Tysiące osób na plaży, niebezpieczne incydenty i interwencja policji
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.