Wczoraj, tj. 27 stycznia do mediów trafiła bardzo smutna informacja prosto z TVP. Nie żyje ich wieloletni kolega i zasłużony pracownik Telewizji Wrocław, Mirosław Jarosławski. Oficjalna przyczyna śmierci mężczyzny nie została podana. Miał 68 lat.

Mirosław Jarosławski zajmował się przygotowaniem technicznym programów TVP. Jak poinformowano bez niego powstanie wielu rekwizytów, czy scenografii nie byłoby możliwe. Koledzy ze stacji wyrażają ubolewanie z powodu tej wielkiej straty.

Nie żyje wieloletni pracownik TVP, Mirosław Jarosławski

Mirosław Jarosławski bardzo dużą część swojego życia zawodowego spędził w TVP, a dokładnie w oddziale Wrocławskim. Był pracownikiem technicznym działu scenografii, a także maszynistą. Jego profesja w slangu branżowym nazywana była wózkowym. Telewizja Polska podaje, że bez niego nie byłoby możliwe przygotowanie mnóstwa scenografii.

68-latek miał przyjemność pracować przy wszystkich produkcjach Telewizji Wrocław, które nagrywane były w dużym studiu telewizyjnym S1, jednak to nie wszystko. Specjalizował się także w pracy na planach filmów dokumentalnych, oraz dokumentów historycznych, które produkowała TVP3 Wrocław.

Niedawno współtworzył powstający w stolicy województwa dolnośląskiego teleturniej pt. Gra Słów. Krzyżówka TVP1. Przez wielu pracowników Telewizji Polskiej nazywany był wielkim człowiekiem oraz wspaniałym kolegą.

Mirosław Jarosławski zostanie zapamiętany przez swoich współpracowników przede wszystkim jako jeden z najlepszych filmowców, z którymi mieli do czynienia. TVP złożyła jasną deklarację, że będzie im go bardzo brakować. Mężczyzna zmarł w wieku 68-lat, a przyczyna jego śmierci nie została podana do informacji publicznej.

Śmierć TVP

W ostatnim czasie niestety wiele mówi się o śmierciach pracowników lub aktorów związanych z produkcjami puszczanymi na antenach TVP. Jedną z takich aktorek była znana z serialu Lost: Zagubieni Mira Furlan.

Jeszcze wcześniej informowano o śmierci Johna Reilliego, aktora pochodzącego w Chicago, który także występował w serialach puszczanych na TVP, tj. Szpital miejski czy Beverly Hills, 90210.

Zgasło najjaśniejsze światło na świecie. Wyobraź sobie najlepszą osobę, a teraz pomyśl, że ta osoba to Twój tata. Jestem wdzięczna za to, że był mój i mogłam go kochać. Jestem wdzięczna za to, że zdążyłam się z nim pożegnać – pisała o nim jego córka.

Każda z tych informacji wywołała prawdziwe poruszenie wśród telewidzów. Rodzinie i bliskim zmarłych składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

TVP
fot. screen z art wroclaw.tvp.pl pt.: ,,Nie żyje nasz kolega Mirosław Jarosławski” z dnia 27.01.2021r.

TVP poinformowało o śmierci Mirosława Jarosławskiego. Był wieloletnim pracownikiem Telewizji Wrocław.

Link do artykułu oryginalnego:

Nie żyje nasz kolega Mirosław Jarosławski

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl