TVP: tłum ruszył właśnie z centrum miasta pod siedzibę TVP. Wśród strajkujących znalazły się dziennikarki i dziennikarze, którzy relacjonują wydarzenia. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia protestujących, widok dosłownie zapiera dech w piersiach. 

Dziś wieczorem celem protestów jest siedziba TVP mieszcząca się przy pl. Powstańców w Warszawie. Dziś pod telewizją strajkują Polacy zniesmaczeni działalnością Telewizji Polskiej.

Protest pod TVP

Telewizja Polska przedstawia opozycyjny stosunek do protestujących w strajku kobiet. Wiele osób niezgadzających się z polityką telewizji, a także, z działaniami prezesa Kurskiego zbiera się przy ulicy Świętokrzyskiej.

Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet utworzono wydarzenie: Śladem PiS-owskiej szczujni. Spacer wokół TVP. Protest rozpoczął się o 19.00

W sieci pojawiają się kolejne zdjęcia i nagranie z wydarzeń. Widać, że pod siedzibą TVP zbiera się coraz więcej osób. Spacer wokół TVP jest zaledwie jednym z kilkunastu wydarzeń mających miejsce dziś w Warszawie. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Kobiety przeciwko informacjom TVP

Na Facebooku, na stronie wydarzenia czytamy o powodach wyboru siedziby TVP na miejsce strajku:

-Trwa obrzydliwa propaganda Telewizji Polskiej przeciwko kobietom. Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP, zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej. Za nasze pieniądze władza rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, manipulacje – wyjaśniają organizatorzy strajku kobiet i dodają:

Wyraźmy naszą złość pod centrami PiS-owskiej propagandy – ośrodkami Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, redakcjami PiS-owskich gazet, stacji radiowych i pism. Do spacerów zapraszamy też wszystkie dziennikarki i dziennikarzy, również z TVP i Polskiego Radia. Czas skończyć z partyjnym matriksem!

Strajki wciąż trwają w całej Polce. Jutro odbędzie się wielki strajk w Warszawie, na który wybierają się kobiety z całego kraju. Marta Lempart wskazała, jakie plany strajk kobiet ma na przyszły tydzień.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziennikarz RMF opublikował zdjęcie zbierających się protestujących.

 

 

Dziennikarze Gazety Wyborczej na żywo relacjonują sytuację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Anna Mucha bez stanika na plaży. Jak afrodyta, rozgrzani fani zasypują ją komplementami [zdjęcie]
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystko
  7. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułJednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
Następny artykułNiebywałe słowa doradczyni Andrzeja Dudy. Powiedziała, do czego będzie namawiała prezydenta
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl