TVP żegna jednego z najbardziej uwielbianych aktorów. 88-latek, który skradł serca widzów rolą w Janosiku, zmarł w poniedziałek 27 stycznia. Fani łączą się w żałobie z jego rodziną.

Wiadomość o śmierci popularnego aktora obiegła media. Nie żyje 88-latek znany z takich filmów jak Janosik, Linia czy Szaleństwa Majki Skowron. Jego wybitne kreacje aktorskie oraz niesamowity talent, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Czesław Jaroszyński nie żyje

Nie żyje Czesław Jaroszyński. Aktor, który zasłynął jako harnaś Bardosa w serialu TVP i filmie Janosik, zmarł 27 stycznia w Warszawie. O tragicznym wydarzeniu poinformował na swoim Facebooku Film Polski. Śmierć tak wybitego aktora, wykładowcy i poety to niebywała strata dla polskiego świata artystycznego.

Czesław Jaroszyński: kariera

Czesław Jaroszyński podbił serca widzów TVP, wcielając się w postać harnasia, który rywalizował o względy Maryny z tytułowym Janosikiem, granym przez Marka Perepeczko. Jego niezwykłą grę aktorską mogliśmy podziwiać również w takich produkcjach jak Czarne chmury, Linia, Tajemnica puszczy czy Czerwone i białe, oraz na deskach wielu uznanych teatrów.

Kiedy w 1990 roku postanowił zakończyć swoją karierę aktorską, został wykładowcą retoryki na Uniwersytecie Warszawskim oraz wydał tom wierszy, a także książkę Zesłanie, opowieść o tamtym czasie. Choć Czesław Jaroszyński postanowił rozstać się z TVP oraz aktorstwem, świat sztuki wciąż pozostał mu bliski i mężczyzna zajął się pisaniem recenzji teatralnych.

Znany i ceniony aktor odszedł w wieku 88-lat. 27 stycznia 2020 roku na zawsze zapisze się w historii polskiego filmu, jako dzień, w którym przedwcześnie pożegnaliśmy niezwykle wybitną postać świata sztuki i kultury.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP
filmpolski.pl

Czesław Jaroszyński zagrał jedną z głównych ról w filmie Linia Kazimierza Kutza.

TVP
filmpolski.pl

Aktor jednak najbardziej zapisał się w pamięci widzów, wcielając się w rolę harnasia Bardosa w serialu oraz filmie Janosik, gdzie miał przyjemnosć grać przy boku słynnego Marka Perepczko.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  2. Nagranie Magdy Gessler z Wuhan ścina z nóg. Ukrywana prawda wyszła na jaw
  3. Dodała do szamponu jedną rzecz, teraz jej włosy są nieziemsko piękne. Spektakularny efekt w kilka minut
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze charaktery. Na nich można polegać bez względu na porę
  5. Na zdjęciu klasowym żony zobaczył kogoś. Nie wierzył, kto siedzi obok ukochanej
  6. Łzy, żałoba, rozpacz. Córka Magdy Gessler zmarła w tragicznych okolicznościach, po latach restauratorka opowiedziała o wszystkim

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.