TVP właśnie przekazało niezwykle smutną wiadomość, która dotknęła tysiące Polaków. Niestety, w wieku 76-lat zmarł wybitny mężczyzna, który na zawsze zapisał się w pamięci wielu osób, obecnie pogrążonych w niewyobrażalnym smutku i żałobie. Teraz, pozostały nam już tylko modlitwy za duszę niezwykłego humanisty. 

 – Nie żyje historyk i teoretyk literatury prof. Grzegorz Gazda – napisało w nagłówku TVP, przekazując tragiczną wiadomość. Wybitnego Polaka związanego przez lata z Uniwersytetem Łódzkim, pożegnał również rzecznik prasowy instytucji, Paweł Śpiechowicz.

TVP: Nie żyje prof. Grzegorz Gazda

W niedzielę, 30 sierpnia serwis informacyjny TVP przekazał bardzo smutną wiadomość. Niestety, Polakom przyszło pożegnać historyka i teoretyka literatury, a także wykładowcę Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego i laureata Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

Grzegorz Gazda zmarł w wieku 76-lat. Jak przypomina TVP, słynny profesor i humanista promował ponad 300 magistrów oraz kilkunastu doktorów. Mężczyzna był członkiem Łódzkiego Towarzystwa Naukowego oraz zasiadał w Polskim Towarzystwie Kulturoznawczym i Komisji Kultury i Sztuki przy łódzkim oddziale Polskiej Akademii Nauk. Jako pierwszy o śmierci Grzegorza Gazdy poinformował rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego.

  1. Kobieta zawsze brała prysznic z mężem. Po ostatniej kąpieli natychmiast zażądała rozwodu
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

Polska żegna wybitnego profesora

W sobotę 29 sierpnia, po godzinie 10, Paweł Śpiechowicz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego, opublikował na Twitterze smutne oświadczenie. 

– Z wielkim smutkiem żegnamy Pana Profesora Grzegorza Gazdę, wielkiego humanistę, współtwórcę Nagrody im. Prof. T. Kotarbińskiego. To wielka strata dla nas i dla polskiej nauki – czytamy. 

Grzegorz Gazda zapisał się w pamięci tysięcy Polaków. 

Był chodzącą encyklopedią. Czytał chyba wszystko, co się publikuje, wybitny historyk literatury, historyk kultury filmowej oraz praktyk genologii literackiej. Aktywny miłośnik Łodzi i łódzkich spraw. Uczony z prawdziwego zdarzenia, wielki humanista, sprawiedliwy człowiek. Polak i Europejczyk. Miał bardzo wielu przyjaciół. Zawsze głęboko zaangażowany w sprawy UŁ i ŁTN – mówi prof. Jarosław Płuciennik z Wydziału Filologicznego UŁ.

Wszyscy łączą się w smutku z rodziną wybitnego profesora.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
  2. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać
  3. Oliwia Bieniuk wystąpi w filmie. W sieci pojawił się zwiastun, nie możemy oderwać wzroku, mama byłaby dumna
  4. Diametralna metamorfoza Sarsy, pożegnała swoje „rogi”. Wygląda zjawiskowo, fani zasypali ją komplementami
  5. Cyrwus zaskoczył osobistym wyznaniem wszystkich. Wyjawił prawdę o swoich dzieciach
  6. Spróbujesz raz i poprosisz o dokładkę. Pyszna surówka z buraka i selera

źródło: tvp.info, uni.lodz.pl

 

Poprzedni artykułPotwierdziły się plotki o Agnieszce Woźniak-Starak. Oficjalnie zaczęła nowy rozdział w swoim życiu
Następny artykułWielka radość w domu Roberta Lewandowskiego. Serdecznie gratulujemy, Ania musi być przeszczęśliwa
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.