TVP przekazało pilny komunikat i bije na alarm do wszystkich Polaków. Jak się okazuje, nasze zdrowie jest narażone na poważne niebezpieczeństwo, a jeżeli nie zapoznamy się z najnowszymi informacjami, skutki tego mogą być opłakane. Pojawiło się publiczne ostrzeżenie oraz oficjalne oświadczenie w sprawie.

Wydano najnowsze ostrzeżenie publiczne. W związku z tym TVP przekazało pilne informacje. Może to dotyczyć wielu Polaków. Niestety, chodzi o zdrowie nasze i naszych bliskich. 

TVP ostrzega Polaków

Serwis informacyjny TVP przekazał bardzo ważną informację. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W aż czterech popularnych produktach wśród dorosłych i dzieci wykryto substancję szkodliwą dla zdrowia, której stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Jak przekazano, ze sklepów wycofane zostają niektóre partie produktów marki Lajkonik ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów. Proces wycofywania produktów jest nadzorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wydano szczegółowe zalecenia dla konsumentów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

TVP: GIS wycofał paluszki Lajkonika ze sprzedaży

Niektóre partie paluszków Lajkonika, a także trzech innych produktów firmy, zostały wycofane ze sprzedaży. 

– W ramach działań zapobiegawczych, mających na celu ochronę konsumentów, Lajkonik reaguje natychmiastowym wycofaniem produktów, których może to dotyczyć. Są one aktualnie wycofywane z półek sklepowych – przekazano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie producenta. 

 1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
 2. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis
 3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Lista produktów wycofanych przez Lajkonik

Paluszki z sezamem 150G
z datą przydatności do:

 • 12.04. 2021
 • 26.04.2021

Koktajlowy Mix 230G z datą przydatności do:

 • 19.04.2021
 • 20.04.2021
 • 21.04.2021
 • 17.05.2021

Wypiekarnia Bajgle z ziołami prowansalskimi 70g z datą przydatności do:

 • 25.04.2021
 • 26.04.2021
 • 10.05.2021

Wypiekarnia Paluchy oryginalne z datą przydatności do:

 • 26.03.2021
 • 10.04.2021

Jak przekazała firma, wycofane ze sprzedaży zostają tylko partie produktów, z podanymi wyżej datami przydatności. Pozostałe produkty są bezpieczne dla konsumentów. Co, jednak jeżeli któraś z wymienionych partii już została przez nas zakupiona? Wydano szczegółowe instrukcje. 

Konsumenci, którzy zakupili produkty ze wskazanymi datami, mogą zwrócić paczki do sklepu, w którym dokonano zakupu. Jak podkreśla producent, zwrot produktów jest możliwy również bez okazania paragonu, a zależnie od decyzji danego sklepu konsumenci otrzymają produkt zamienny lub zwrot ceny zakupu. Konsumenci mogą również skontaktować się z infolinią Lajkonika.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem chodzi o bardzo popularne produkty zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. 

tvp
Fot. Lajkonik.pl 

Firma Lajkonik opublikowała na swojej stronie internetowej oficjalne oświadczenie i wykaz produktów, które zostają zapobiegawczo wycofane ze sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
 2. Dantejskie sceny we Wrocławiu. Szczęki opadają. Wszystko działo się na oczach mieszkańców w turystycznej miejscowości
 3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
 4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
 5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
 6. „Obrońcy” Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne sceny
 7. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak

źródło: tvp.info, gov.pl, lajkonik.pl

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.