TVP zaatakowało Borysa Szyca, który zabrał głos w sprawie konfliktu Kingi Rusin i Zofii Klepackiej. Medialna burza pomiędzy paniami trwa od kilku dni. Telewizja Polska opisując całe zajście, przedstawiła Szyca w negatywnym świetle: Znany z alkoholowych ekscesów uznał, że ma prawo wskazywać i pouczać, kto przynosi Polsce wstyd.

W ubiegłą niedzielę pod jednym w warszawskich lokali wyborczych doszło do spotkania, które wywołało olbrzymią burzę w Internecie. Kinga Rusin spotkała Zofię Klepacką, która słynie z kontrowersyjnych i homofobicznych wypowiedzi. Dziennikarka krzyknęła do medalistki, że powinna wstydzić się swojego zachowania Klepacka szybko zareagowała, wyjęła telefon i zaczęła nagrywać Kingę Rusin, a także jej rodzinę. Nagranie opublikowała w sieci i od tamtej chwili trwa medialna wojna. Jedni stanęli po stronie Rusin, inni zaś popierają Klepacką.

TVP zaatakowało Borysa Szyca

Po całym zajściu Kinga Rusin opublikowała na Instagramie długie oświadczenie, w którym odniosła się do konfrontacji ze sportsmenką. Napisała, że poglądy Klepackiej są niebezpieczne społecznie. Chociaż Zofia Klepacka jest windsurferką i kilkukrotną medalistką olimpijską, ostatnio głośniej jest o niej za sprawą homofobicznych wypowiedzi. Klepacka skrytykowała wprowadzoną przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego kartę LGBT.

W obronie Kingi Rusin stanęło wiele gwiazd, między innymi Borys Szyc, który nie szczędził gorzkich słów pod adresem Klepackiej. Na swoim profilu na Facebooku napisał następujące słowa:

Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd – napisał pod adresem Zofii Klepackiej.

Gwiazdy wspierają Kingę Rusin

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Telewizji Polskiej, która poparła sportsmenkę i skrytykowała zarówno Kingę Rusin, jak i Borysa Szyca. TVP posunęło się o krok dalej i wytknęło aktorowi problemy z alkoholem, z którymi zmaga się od kilku lat:

– Napisał to człowiek znany między innymi z mało eleganckiego zachowania, którym popisał się goszcząc w Hollywood czy alkoholowych ekscesów, których bez skrępowania dopuszczał się w miejscach publicznych. W przeszłości stracił też prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, teraz uznał, że ma prawo wskazywać i pouczać, kto przynosi Polsce wstyd – mogliśmy usłyszeć na antenie Telewizji Polskiej.

Borys Szyc otwarcie mówi o swojej walce z chorobą alkoholową, ale wykorzystywanie jego problemu w celach propagandowych jest poniżej wszelkiej krytyki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp
instagram.com @borys.szyc

Borys Szyc poparł Kingę Rusin.

tvp
screen z Facebooku Borysa Szyca

Jego komentarz wzbudził wielką dyskusję w mediach.

tvp
instagram.com @kingarusin

Kinga Rusin ze spokojem podeszła do konfrontacji ze sportsmenką.

kinga rusin
instagram.com @kingarusin

Wiele gwiazd gratulowało Rusin opanowania.

tvp
facebook.com/Zofia-Klepacka

Zofia Klepacka krytycznie wypowiadała się na temat wprowadzonej karty LGBT.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Popek skrytykowała Kingę Rusin na antenie TVP. Broniła Zofii Klepackiej
  2. Jakie kwiaty kupić na urodziny? Najpiękniejsze propozycje
  3. Córka Anny Przybylskiej opublikowała nowe zdjęcie. Oliwia to cała mama!
  4. Joanna Krupa pokazała zaokrąglony BRZUSZEK! Już widać ciążę
  5. Jak się ubrać na komunię XXL? Poznaj świetne rozwiązania
  6. Córka Anny Przybylskiej opublikowała nowe zdjęcie. Oliwia to cała mama!

źródło: plotek.pl