TVP ogłosiło, kto będzie reprezentantem Polski podczas konkursu Eurowizja Junior 2019. Czy nowy uczestnik zdetronizuje Roksanę Węgiel? Nie ma wątpliwości, że zeszłorocznym zwycięstwem nastoletnia piosenkarka podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko! Jaką decyzję podjął prezes Telewizji Polskiej?

Konkurs Eurowizja Junior 2019 zbliża się wielkimi krokami. Czy TVP wyłoniło już piosenkarza lub piosenkarkę, godnego reprezentować nas w tegorocznych zmaganiach? W zeszłym roku władze Telewizji Polskiej postawiły na Roksanę Węgiel i ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Nastoletnia gwiazda podbiła serca widzów i organizatorów do tego stopnia, że zdecydowano się zrobić dla niej wyjątek i zrezygnować z preselekcji. Jednak tym razem prezes TVP zapowiedział, że był zmuszony postąpić w odmienny sposób: konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie. Kto okazał się najlepszy?

TVP: kto weźmie udział w konkursie Eurowizja Junior 2019?

Jak czytamy na radiozet.pl, władze TVP zdecydowały już, kim będzie reprezentant Polski w konkursie Eurowizja Junior 2019. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, potwierdził, że wybór sprawił mu wiele trudności

— W tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak Anyone I Want to Be — cytuje Jacka Kurskiego portal radiozet.pl

Początkowo zakładano, że uczestnik międzynarodowego konkursu zostanie wyłoniony spośród bohaterów talent show TVP The Voice Kids. Jednak konkurencja okazała się zbyt wyrównana, a żaden z młodych artystów nie wyróżniał się wystarczająco umiejętnościami!

Z tego powodu Jacek Kurski podjął decyzję, że poszuka polskiego kandydata lub kandydatki w talent show Szansa na sukces. Od teraz w programie będą mogły brać udział dzieci i nastolatki w przedziale wiekowym od 9 do 14 lat. Uczestnik, który wykaże się największym talentem i umiejętnościami, zostanie zobligowany do udziału w konkursie Eurowizja Junior 2019

Kiedy i gdzie będzie Eurowizja Junior 2019?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach na hali widowiskowej Arena Gliwice. Jak czytamy na eska.pl, na początku typowano, że konkurs zostanie zorganizowany w Krakowie, Warszawie, Gdańsku albo we Wrocławiu. Jednak w marcu miała miejsce konferencja TVP, podczas której ogłoszono, że wybór padł na Gliwice. 

Radiozet.pl podaje, że castingi dla potencjalnych uczestników będą miały miejsce 13 i 14 lipca 2019 roku w Warszawie. Wszyscy zainteresowani powinni udać się do siedziby Telewizji Polskiej z przygotowanym pokładem muzycznym do coverów dwóch polskich piosenek. 

Spodziewalibyście się, że w tym roku Polskę będzie reprezentował zwycięzca programu Szansa na sukces? Mamy nadzieję, że władze TVP wyłonią właściwą osobę, a nasz kandydat znów zwycięży konkurs Eurowizja Junior 2019!

ZOBACZ ZDJĘCIA ZWYCIĘŻCZYNI POPRZEDNIEJ EDYCJI:

tvp eurowizja junior 2019
fot. instagram.com @roxie_wegiel

Władze TVP nie miały wątpliwości, że Roksana Węgiel powinna reprezentować ubiegłoroczną edycję konkursu. 

tvp eurowizja junior 2019
fot. instagram.com @roxie_wegiel

Młoda piosenkarka na pewno udzieli ważnych porad uczestnikowi konkursu Eurowizja Junior 2019

tvp eurowizja junior 2019
fot. instagram.com @roxie_wegiel

Nie możemy się doczekać, aż TVP ogłosi nazwisko ostatecznego kandydata!

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Nie mam się w co ubrać”. 20 porad, które pomogą ci zapanować nad szafą
  2. Ida Nowakowska szczerze o małżeństwie i macierzyństwie. „To część życia, w której na pewno chciałabym się spełnić”
  3. Żałoba w rodzinie milionera! 15-letnia córka Bena Goldsmitha zginęła w wypadku
  4. Katee Sackhoff w najnowszym serialu Netflix! O czym opowie „Another Life”?
  5. Barbara Kurdej-Szatan odejdzie z „M jak Miłość”? Aktorka wydała oświadczenie w tej sprawie

źródła: radiozet.pl, eska.pl

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek w obiektywie syna. Kreacja aktorki „M jak miłość” wywołała falę komentarzy
Następny artykułJoanna Górska zaręczona! Dziennikarka Polsatu pokazała pierścionek i narzeczonego
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.