TVP: Grażyna Torbicka przez wiele lat była jedną z największych gwiazd telewizji publicznej. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich dziennikarka podjęła decyzję o odejściu ze stacji. Długo milczała na temat motywów, którymi się kierowała. Ostatecznie zdecydowała się ujawnić prawdę. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni.

Przez wiele lat Grażyna Torbicka była kojarzona przede wszystkim jako gwiazda TVP. Jednak w 2016 roku prezenterka nieoczekiwanie zdecydowała się zakończyć swoją – trwającą ponad trzydzieści lat – przygodę z telewizją publiczną. Dlaczego podjęła tak radykalną decyzję? To nie było łatwe, jednak pewno przykre wydarzenie przeważyło szalę. Wiemy, co naprawdę stało za postanowieniem dziennikarki! Był to dla mnie ogromny stres -wyznała.

Dlaczego Grażyna Torbicka odeszła z TVP?

Jak informuje portal wiesz.net.pl, Grażyna Torbicka zaczęła mieć wątpliwości co do swojej pracy po tym, jak zmienili się przełożeni. Dziennikarka przyznała, że pomysły nowych władz nie przypadły jej do gustu. Największe zastrzeżenia dotyczyły autorskiego programu Torbickiej, czyli kultowego Kocham kino

Dziennikarka twierdziła, że przełożeni zdecydowali o zupełnym przeredagowaniu jej programu. Czara goryczy przelała się po emisji widowiska poświęconego nagrodzonemu Oscarem filmowi Ida w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Grażyna Torbicka powiedziała, że TVP całkowicie przeredagowało odcinek, rzekomo nie informując jej o planowanych zmianach. 

– Pod szyldem mojego autorskiego programu Kocham kino wypuszczono publicystyczno-propagandową rozmowę na temat Idy, która z filmem i kinematografią nie miała nic wspólnego. Zrobiono to bez mojej wiedzy – wyjawiła w rozmowie z portalem plejada.pl.

Po tamtym wydarzeniu Grażyna Torbicka zdecydowała się złożyć wymówienie w TVP. Nie ukrywała, że chociaż odejście kosztowało ją wiele stresu, po latach nadal nie żałuje podjętej decyzji. 

– Wszyscy byli bardzo zaskoczeni. Na szczęście rozstaliśmy się szybko, bo byłam pewna swojej decyzji. Choć oczywiście był to dla mnie ogromny stres – czytamy na plejada.pl.

Co robi Grażyna Torbicka?

Po odejściu Grażyny Torbickiej władzom TVP nie udało się znaleźć osoby, która mogłaby zastąpić dziennikarkę na stanowisku prowadzącej program o kinie. Z tego powodu od 2016 roku nadawanie Kocham kino zostało zakończone. 

Na szczęście Grażyna Torbicka znalazła miejsce, w którym może dzielić się z widzami swoją miłością do kultury. 7 listopada 2018 roku na kanale TVN Fabuła miała miejsce emisja pierwszego odcinka jej nowego programu – Grażyna Torbicka zaprasza. Dziennikarka przeprowadza w nim wywiady ze znanymi twórcami filmowymi, którzy ujawniają kulisy swojej pracy. 

Spodziewaliście się, z jakiego powodu Grażyna Torbicka odeszła z TVP? Myślicie, że jeszcze będziemy mieli okazję zobaczyć ją w roli prowadzącej Kocham kino?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp
fot. instagram.com @grazyna.torbicka

Grażyna Torbicka zdecydowała się ujawnić, dlaczego odeszła z TVP.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMarek Perepeczko wyglądał jak prawdziwy kulturysta! To zdjęcie młodego aktora nie pozostawia wątpliwości
Następny artykułKim jest żona Wojciecha Błacha? Aktor „Na Wspólnej” pochwalił się piękną ukochaną
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.