TVP: Lucyna Grobicka cieszyła się powszechną sympatią zarówno wśród widzów prognozy pogody, jak i przełożonych oraz kolegów. Niestety ani sława, ani popularność ostatecznie nie przyniosły jej szczęścia. Zmarła na ciężką chorobę w zupełnym zapomnieniu. Miała zaledwie pięćdziesiąt lat. Co się z nią działo w ostatnim okresie życia?

Świetnie wykształcona i przebojowa, szybko zrobiła karierę w TVP. Przygodę z Telewizją Polską rozpoczęła jeszcze na studiach i — na własną prośbę — zakończyła niespodziewanie kilkanaście lat później. Odeszła przedwcześnie, a w ostatnim okresie życia cierpiała z powodu wielu dolegliwości, które ostatecznie przyczyniły się do jej nagłej i gwałtownej śmierci. Mimo że praca w telewizji była jej marzeniem, nie spodziewała się, że los uśmiechnie się właśnie do niej: „Byłam przekonana, że nie mam szans. Na dwa miejsca było 60 chętnych”, wyznała później. Co się z nią stało po odejściu z pracy? Zdecydowała się zająć zupełnie inną dziedziną. 

Jak zmarła legendarna pogodynka TVP?

Jak podaje portal fakt.pl, Lucyna Grobicka zmarła 6 grudnia 2013 roku. Jedenaście lat wcześniej odeszła z pracy w TVP, gdzie przez dziewiętnaście lat pracowała jako pogodynka. Współpracownicy i widzowie nadali jej żartobliwy przydomek Mgiełka

Jak zmarła Lucyna Grobicka? Według ustaleń onet.pl pogodynka już od wielu lat cierpiała na poważną i wyczerpującą chorobę, która ostatecznie przyczyniła się do jej śmierci. Ponieważ Mgiełka zniknęła z ekranu dziewięć lat przed swoim niespodziewanym odejściem, opinia publiczna nie zdawała sobie sprawy, przez co przechodzi. 

Kim była Lucyna Grobicka?

Lucyna Grobicka była wieloletnią prezenterką pogody w TVP. Debiutowała na antenie, gdy miała zaledwie 22 lata. Mimo że zdecydowała się zgłosić do konkursu Telewizji Polskiej, nie przypuszczała, że to właśnie na nią padnie wybór komisji.

— Byłam przekonana, że nie mam szans. Na dwa miejsca było 60 chętnych! — cytuje dziennikarkę portal wp.pl

Talent Lucyny Grobickiej został dostrzeżony przez inną legendę Telewizji Polskiej — Elżbieta Sommer, noszącą przydomek Chmurka. To właśnie Sommer wprowadziła młodszą koleżankę w tajniki dziennikarskiego warsztatu. Nie miała wątpliwości, że  Grobicka zasłużyła na szansę — świetnie wykształcona, pojętna i inteligentna. Przyszła gwiazda TVP przyszła na świat w Urugwaju, a do egzaminu maturalnego przystąpiła w Brazylii. Na dodatek znała aż sześć języków! 

Dlaczego Lucyna Grobicka odeszła z TVP? Według informacji podanych na pl.wikipedia.org dziennikarka miała usłyszeć o zbliżających się zmianach kadrowych. To właśnie one skłoniły pogodynkę, by po dziewiętnastu latach odejść z Telewizji Polskiej. Nie zdecydowała się jednak poszukać szczęścia u konkurencji — została zatrudniona w dziale handlowym Ambasady Brazylii w Polsce. Jej świat ograniczył się do opieki nad córką — w międzyczasie rozwiodła się z mężem — i pracy. 

Lucyna Grobicka była jedną z największych gwiazd TVP. Niestety, dziennikarka zmarła, zapomniana przez swoich wielbicieli. Na szczęście w ostatnich chwilach mogła liczyć na ukochaną córkę i przyjaciół.

ZOBACZ ZDJĘCIA LUCYNY GROBICKIEJ, POGODYNKI TVP:

tvp
fot. screen z programu TVP

Lucyna Grobicka była jedną z najpopularniejszych pogodynek TVP. 

tvp
fot. screen z programu TVP

Niestety, dziennikarka zmarła w zapomnieniu na skutek ciężkiej choroby. 

tvp
fot. nekrologi.wyborcza.pl

Gwiazda TVP w chwili śmierci miała zaledwie pięćdziesiąt lat. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Agustin Egurrola od lat jest jurorem w „Mam Talent”. Niewiele osób wie, skąd się wzięło jego egzotyczne nazwisko
  2. Jak dbać o rzęsy? Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji rzęs
  3. Joanna Górska zaręczona! Dziennikarka Polsatu pokazała pierścionek i narzeczonego
  4. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior! Czy zdetronizuje Roksanę Węgiel?
  5. Katarzyna Cichopek w obiektywie syna. Kreacja aktorki „M jak miłość” wywołała falę komentarzy
  6. Meghan Markle przyłapana przez paparazzi z synkiem. To, jak się z nim obchodzi, oburzyło matki na całym świecie
  7. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedzieliście o wszystkich, opadną wam szczęki

źródła: wp.pl, fakt.pl, pl.wikipedia.org, wyborcza.pl

Poprzedni artykułAgustin Egurrola od lat jest jurorem w „Mam Talent”. Niewiele osób wie, skąd się wzięło jego egzotyczne nazwisko
Następny artykułWszyscy myśleli, że to zwykły dachowiec. To, co się okazało, zaskoczyło wszystkich
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.