TVP przekazało dziś przykre informacje o tragedii w województwie warmińsko-mazurskim. Z przekazywanych wiadomości wynika, że w sobotę z rzeki Łyny wyłowiono ciało 70-letniego mężczyzny. Policja obecnie bada okoliczności zdarzenia. 

Nie żyje mieszkaniec Dobrego Miasta, usytuowanego w województwie warmińsko-mazurskim. Dryfujące na rzece ciało mężczyzny zostało zauważone w sobotę przez przechodnia. 

Tragedia w warmińsko-mazurskim 

TVP poinformowało dziś o dramatycznym wydarzeniu, które miało miejsce w północno-wschodniej części kraju. W sobotę z rzeki Łyna wyłowiono ciało 70-letniego mężczyzny. 

Ciało mieszkańca Dobrego Miasta zauważyła osoba, która przechodziła nieopodal rzeki i zauważyła unoszące się na powierzchni zwłoki. 

Przechodzeń natychmiast zawiadomił policję. Po wstępnych ustaleniach wykluczono udział osób trzecich. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Trwają czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich – przekazał st. sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, jak podaje olsztyn.tvp.pl. 

W związku z opisaną sytuacją policja wystosowała apel o szczególną ostrożność. To nie pierwsza tragedia w regionie, która miała miejsce w tym roku. 

Od początku maja na Warmii i Mazurach utonęło już 8 osób. 

Na oficjalnej stronie Komendy Głównej Policji zamieszczono zasady bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą:

  • korzystajmy z kąpieli tylko w miejscach do tego wyznaczonych
    i nadzorowanych przez osoby uprawnione
    unikajmy tzw. „dzikich kąpielisk”;
  • stosujmy się do regulaminów kąpielisk i poleceń osób, które je nadzorują;
  • staramy się nie pływać sami – dobrze, gdy ktoś obserwuje nas w trakcie pływania;
  • nigdy nie skaczmy (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa; zawsze zbadajmy głębokość wody oraz ukształtowanie dna;
  • PAMIĘTAJMY! NIGDY NIE ZOSTAWIAJMY DZIECI BEZ OPIEKI – będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: policja.pl, olsztyn.tvp.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.