TVP przekazało przykrą wiadomość o śmierci genialnej aktorki. Nie żyje Libusze Szafrankova, czeska artystka, którą mogliśmy oglądać w wyróżnionym Oscarem filmie zatytułowanym „Koli”. Miała 68 lat. 

Libusze Szafrankova nie żyje – taka informacja pojawiła się w mediach i wywołała wielkie poruszenie. Jak podaje tvp.info 68-letnia aktorka przed śmiercią chorowała na raka. 

Nie żyje genialna aktorka

Nie żyje Libusze Szafrankova. Aktorka zmarła 9 czerwca. O jej odejściu poinformował syn Josef Abrhám, a także czeskie media

Czeska aktorka występowała głównie w filmach familijnych, ma na swoim koncie także wiele ról komediowych. Była niezwykle ceniona w swoim kraju, jak i poza nim. 

Po jej odejściu głos zabrał prezydent i premier Czech, wyrażając swoje ubolewanie nad stratą tak cenionej jednostki. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Libusze Szafrankova kilka dni temu obchodziła kolejne urodziny. Gwiazda urodziła się 7 czerwca 1953 roku w Brnie, w 1971 roku ukończyła Akademię Sztuk Scenicznych w Pradze, na wydziale dramatu. 

Polscy widzowie mogą kojarzyć aktorkę z takich filmów, jak: „Szkoła podstawowa”, „Trzy orzeszki dla Kopciuszka”, „Bajeczne lata pod psem” i „Jak utopić doktora Mraczka”.

Niestety, Libusze Szafrankova zmarła w wieku 68 lat. Ostatnie lata swojego życia chorowała na nowotwór. Nie podano jednak oficjalnie przyczyny zgonu aktorki. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej. 

Zobacz zdjęcie: 

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: tvp.info, fakt.pl 

Poprzedni artykułNa zdjęciu ukrywa się wyjątkowy ptak. Najszybciej odnaleziono go w 23 sekundy, widzisz?
Następny artykułAndrzej Kosmala opublikował późnym wieczorem nagranie z Krzysztofem Krawczykiem. Wideo poruszyło jego fanów
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.