TVP: Stanisława Ryster przez lata pozostawała jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Ogólnokrajową sławę zdobyła jako prowadząca kultowego teleturnieju Wielka Gra. Wokół pięknej gospodyni krążyło wiele niewybrednych plotek. Na przykład, że ma sztuczne… nogi!  „Ona by tak nie wytrzymała”, argumentowano.

Chociaż nie wiązała swojej przyszłości zawodowej z mediami, przeszła do historii jako gwiazda Telewizji Polskiej. Mimo że miała na koncie dyplom z prawa, trafiła do TVP: Stanisława Ryster słynęła z nienagannego wizerunku, inteligencji i perfekcyjnego przygotowania. Chociaż widzowie ją uwielbiali, wymyślali na temat prezenterki naprawdę fantastyczne plotki! Najbardziej zaskakująca dotyczy rzekomo sztucznych nóg. Czy w tych opowieściach było choćby ziarno prawdy?

TVP: Stanisława Ryster miała sztuczne nogi?

Plotki o tym, że Stanisława Ryster na wizji nosi protezy, wynikały ze sposobu siedzenia gwiazdy TVP. Gospodyni teleturnieju Wielka Gra spoczywała na krześle w eleganckiej pozie, noga na nogę. 

Oczywiście Stanisława Ryster nie miała sztucznych nóg, a podobne pogłoski bardzo ją bawiły. Przyznała to nawet w jednym z wywiadów. Podczas rozmowy podzieliła się anegdotą o tym, w jaki sposób widz tłumaczył fakt, że potrafiła zastygnąć na tak długo ze złączonymi nogami. 

– Weszłam kiedyś w internet. Ktoś tam pisał – niby to miał być dowcip – »To nie jej nogi! Ona by tak nie wytrzymała długo! Tylko siedzi sobie normalnie, a jak kamera ma ruszyć, to specjalnie przysuwają jej dwie sztuczne. I dlatego wytrzymuje tyle godzin!«. Bardzo mnie to rozśmieszyło – czytamy na styl.pl

TVP: Stanisława Ryster dbała nie tylko o własny wizerunek, lecz także uczestników programu. Dziennikarka Telewizji Polskiej była wierna zasadzie, że każdy, kto chce pojawić się na wizji, musi najpierw założyć marynarkę. Nie mieściło jej się w głowie, że widzowie mogliby zobaczyć w Wielka gra kogoś niechlujnego i źle ubranego. 

Dlaczego Stanisława Ryster odeszła z TVP?

Chociaż Stanisława Ryster cieszyła się ogromną sympatią widzów teleturnieju Wielka gra, władze podjęły decyzję o jej zwolnieniu. Gwiazda przyznała w rozmowie z portalem styl.pl, że zupełnie nie rozumiała postanowienia przełożonych. 

Zaskoczenie prezenterki było tym większe, że informacja nie została jej nawet przekazana bezpośrednio. W 2006 roku, po czterdziestu czterech latach pracy w TVP dowiedziała się o swoim zwolnieniu z gazety. Jednak Stanisława Ryster nie poddała się i już cztery lata później zaczęła występować na kanale TVP Polonia. 

TVP: Stanisława Ryster nadal może poszczycić się ogromnym zaufaniem widzów teleturnieju Wielka gra. Jest prawdziwą inspiracją i wzorem dla młodych prezenterek! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvn stanisława ryster
fot. screen z youtube.com Onet Flesz

TVP: Stanisława Ryster była prowadzącą teleturnieju Wielka gra