TVP: Tomasz Kammel poparł na Instagramie społeczność LGBT. Choć dziennikarz nie przejmuje się opinią innych, w komentarzach pojawiły się przypuszczenia, że… może stracić przez to pracę! Fani nie mają złudzeń: To już wiadomo, kto kolejny wyleci, komentują. Po stronie dziennikarza stanęły Barbara Kurdej-Szatan i Margaret. 

Jeszcze do niedawna Tomasz Kammel uchodził za jedną z największych gwiazd TVP. Czyżby jego sytuacja zawodowa miała niebawem ulec zmianie? Zdaniem fanów dni gwiazdora w telewizji publicznej są policzone, a wszystko z powodu ostatnich postów. Najpierw poruszył w social mediach kwestię szacunku do drugiego człowieka, później w żartobliwy sposób odniósł się do Pride Month, a teraz jawnie stanął w obronie osób LGBT. Chociaż słowa dziennikarza płynęły z głębi serca, wiele osób wróży mu, że ich pożałuje, gdy otrzyma wypowiedzenie. Czy dziennikarz przejął się słowami internautów? O co dokładnie poszło? Wyjaśniamy!

TVP: Tomasz Kammel to jedna z największych gwiazd stacji

Wszystko zaczęło się, gdy Tomasz Kammel 8 czerwca 2019 roku opublikował na Instagramie ilustrację z tęczowym sercem i podpisem love is love, czyli miłość to miłość. Zaapelował do obserwatorów, żeby pamiętali o szacunku do osób, które się od nich różnią. Dziennikarza poparły między innymi Margaret i Barbara Kurdej-Szatan.

Mimo że na gwiazdora TVP spłynęła fala hejtu, nie zaprzestał poruszania w social mediach tematów związanych z LGBT. Kolejny raz zawrzało, kiedy Tomasz Kammel umieścił na Instagramie zdjęcie z żartobliwym podpisem. Znajdowało się na nim wejście do sklepu z gadżetami Disneya, które z okazji Pride Month zostało dodatkowo ozdobione tęczową głową Miszki Miki i podpisem love

— I już wiadomo, kto jest po drugiej stronie tęczy — napisał obok zdjęcia, dodając emotikonę z rozbawioną buzią. 

Właśnie przy okazji tego zdjęcia padły słowa, że wkrótce Tomasz Kammel będzie musiał pożegnać się z pracą w TVP za poparcie dla LGBT. Autor komentarza wyraził również przypuszczenie, że z tego samego powodu niedawno została zwolniona Barbara Kurdej-Szatan. 

— No to już wiadomo, że kolejny z TVP wyleci Tomek za to LGBT, najpierw Baśka, teraz on następny będzie — czytamy w komentarzach.

Tomasz Kammel popiera LGBT

Niedawno Tomasz Kammel znowu zabrał głos w kwestii dyskryminowania osób LGBT. Tym razem poszło o samochód, na którym znajdują się treści, zgodnie z którymi wspieranie osób homoseksualnych prowadzi do rozpowszechnienia pedofilii.

Dziennikarz TVP zwrócił uwagę, że zrównywanie ruchu LGBT z pedofilią jest nie tylko przekłamaniem i manipulacją, lecz krzywdzi wiele osób, które po prostu pragną żyć w zgodzie z własną orientacją i uczuciami. Przyznał, że cała sytuacja głęboko nim wstrząsnęła.

To wspaniałe, że Tomasz Kammel broni osób LGBT bez względu na hejt, jaki na niego spada. Dziennikarz TVP wykorzystuje swoją popularność i siłę przebicia, by zwracać uwagę na ważne kwestie społeczne. 

ZOBACZ ZDJĘCIA TOMASZA KAMMELA:

tvp tomasz kammel
fot. instagram.com @tomaszkammel

Tomasz Kammel zabrał głos w kwestii LGBT. 

tvp tomasz kammel
fot. instagram.com @tomaszkammel

Fani dziennikarza TVP uważają, że takie postępowanie doprowadzi do wyrzucenia go z pracy. 

tvp tomasz kammel
fot. instagram.com @tomaszkammel

Czy Tomasz Kammel naprawdę powinien obawiać się konsekwencji ze strony pracodawcy?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Robert Koszucki wystąpi w najnowszej edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W 1997 roku aktor zdobył tytuł Mistera Polski
  2. Pielęgnacja skóry po 50. roku życia. Najważniejsze produkty i składniki, które odświeżą twój wygląd
  3. Ile zarabia Hubert Urbański jako prowadzący „Milionerów”? „Fakt” donosi, że sam ma być milionerem
  4. Danuta Wałęsa naprawdę nazywa się inaczej. Imię pierwszej damy nierzadko sprawiało jej kłopoty
  5. Niezdana matura – co zrobić po oblaniu egzaminu dojrzałości? Masz bardzo dużo opcji

źródło: plejada.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.