TVP właśnie poinformowało o śmierci wielkiego Polaka. Nie żyje Witold Kieżun – profesor, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, a także żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski. Wiadomość o jego śmierci poruszyła wielu Polaków. 

Nie żyje Witold Kieżun – informacja o jego śmierci pojawiła się w wielu mediach, między innymi w tvp.info. W chwili śmierci miał 99 lat. Niestety, nie podano bezpośredniej przyczyny śmierci mężczyzny.

Nie żyje Witold Kieżun

Do mediów dotarła właśnie przykra wiadomość o śmierci Witolda Kieżuna. Zmarł wielki Polak, który walczył w powstaniu warszawskim pod pseudonimem „Wypad”. 

Informacja o jego śmierci została przekazana przez wiele mediów. Komunikat pojawił się także na oficjalnym profilu Muzeum Powstania Warszawskiego: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Bardzo, bardzo, bardzo smutna informacja: zmarł Witold Kieżun – Powstaniec Warszawski o pseudonimie „Wypad”, wybitny ekonomista, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego, duży autorytet. Miał 99 lat. Cześć jego pamięci! – czytamy. 

Witold Kieżun urodził się 6 lutego 1922 roku w Wilnie. W czasie II wojny światowej walczył jako żołnierz Armii Krajowej. Brał udział w powstaniu warszawskim. Za swoje zasługi otrzymał wyróżnienie w postaci Krzyża Walecznych. 

Witold Kieżun w chwili śmierci miał 99 lat. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.