Czy Jacek Kurski opłacił pobyt swojej rodziny w Krakowie za pieniądze podatników? Doniesienia Gazety Wyborczej wzburzyły wielu Polaków. Szybko stało się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć.

Ostatnio Jacek Kurski razem z żoną i córeczką wybrał się do luksusowego hotelu w Krakowie. Z doniesień GW wynika, że fakturę za nocleg wystawiono na… TVP. Chwilę później stało się coś zaskakującego.

Jacek Kurski podróżuje za pieniądze podatników?

17 lipca, z okazji 1. rocznicy ślubu przypadającej na 18 lipca, Jacek Kurski razem z żoną Joanną i córeczką wybrał się na krótki wypoczynek do Krakowa.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, przytaczana przez Radio Zet, na miejscu rodzina Kurskich zatrzymała się w Hotelu Copernicus przy ul. Kanoniczej. Tam cena za jedną noc dla 3-osobowej rodziny może wynosić nawet 1300 zł!

Kurscy postanowili uwiecznić rocznicowy wyjazd sesją zdjęciową zorganizowaną… na dachu hotelu. Z doniesień Radia Zet wynika, że wynajęciu dachu na trzy godziny to koszt do dwóch tysięcy złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Gdy krótki urlop Kurskich dobiegł końca, Gazeta Wyborcza podała w jednym ze swoich artykułów, że faktura za pobyt w luksusowym krakowskim hotelu miała zostać wystawiona na… TVP. Informator gazety zdradził, że rachunek opiewał na blisko 5 tysięcy złotych, a pokryć mieli go podatnicy.

TVP przerywa milczenie

Skandaliczne doniesienia Wyborczej zmusiły TVP do zabrania w tej sprawie głosu. Biuro prasowe przekazało, że „prezes Jacek Kurski zawsze osobiście ponosi koszty prywatnych pobytów w hotelu czy usług gastronomicznych”.

– Oprócz innych detali nie zgadza się w niej [fakturze – przyp. red.] nade wszystko nabywca, którym powinien być Jacek Kurski, a nie TVP – brzmiało oświadczenie biura prasowego TVP. 

Ku zaskoczeniu wszystkich, hotel szybko wystawił nową fakturę, tym razem wskazując jako płatnika Jacka Kurskiego, a nie TVP. Tymczasem informator Gazety Wyborczej wątpi, by wcześniejsza faktura była wynikiem czystej pomyłki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Syn Krawczyka zaśpiewa razem z Wiśniewskim, Sławomirem i największymi polskimi gwiazdami
  2. Jarosław Jakimowicz zwyzywał dziennikarzy TVN
  3. Gwiazda „Rolnik szuka żony” trafiła do szpitala

Źródło: Radio Zet