Twarz ukryta na tym zdjęciu przyprawia wszystkich o gęsią skórkę. To znaczy — tych, którym udało się ją odnaleźć. A nie jest to najłatwiejsze zadanie! Jednak kiedy uda wam się już ją zlokalizować nigdy nie będziecie mogli pozbyć się przeświadczenia, że się w was wpatruje. 

Przedziwne jest, że dostrzegamy w na pozór zwyczajnych zdjęciach takie zjawiska jak ta twarz. Skąd one się biorą? Ile osób tyle opinii na ten temat. Niektórzy uważają, że to w rzeczywistości uchwycone na zdjęciu duchy, inni powiedzą, że to tylko złudzenie optyczne. Podobno ludzki mózg tak jest zaprojektowany, by wszędzie dostrzegać wzorce, nawet tam, gdzie ich nie ma.

Niepokojąca twarz ukryta na zdjęciu

Na pierwszy rzut oka to zdjęcie nie ma w sobie nic szczególnego. Można się tylko zastanawiać, dlaczego ktokolwiek postanowił sfotografować akurat ten kawałek całkiem przeciętnego lasu. Dopiero po dokładnym przestudiowaniu każdego fragmentu zdjęcia dochodzimy do wniosku, że jednak jest w nim coś interesującego. 

Kiedy przyjrzymy się fotografii uważnie, bardzo wyraźne staje się, że w leśnym poszyciu, w dolnym prawym rogu zdjęcia ukryta jest ludzka twarz. Cóż, nazywamy ją ludzką z braku innego określenia. Sama twarz wydaje się bardzo wyraźna, zielonkawo brązowa, ma lekko odsłonięte zęby i nieskupione oczy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  2. ZUS rusza na kontrole. Urzędnicy będą prześwietlać każdego, kto skorzystał z rządowej pomocy
  3. Ewa Błaszczyk przeżywa bardzo ciężkie chwile. Chodzi o zdrowie jej córki

Photoshop czy złudzenie optyczne?

Jak w przypadku wszystkich taki zdjęć, wiele osób zastanawia się na tym, skąd ta twarz mogła znaleźć się w tym miejscu. Są osoby, które uważają, że po prostu została tam wklejona, ale są i osoby przekonane, że sama twarz mężczyzny jest autentyczna, a przynajmniej takie ułożenie elementów na zdjęciu jest autentyczne. Być może to połączenie korzeni, liści i odbitego światła. A może coś dużo bardziej niepokojącego.

A co wy myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

twarz
reddit.com

Udało się wam ją dostrzec?

twarz las
reddit.com

A może teraz jest łatwiej?

rodzina
unsplash.com

Sądzicie, że to złudzenie optyczne, czy coś gorszego? A może prosty fotomontaż?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wizje Jackowskiego są straszne. Ale widok jego kuchni onieśmiela, klasa sama w sobie
  2. Są ofiary. Tragedia w górach. Smutne wieści ze świata
  3. Blanka Lipińska obchodzi dziś 35 urodziny. Gwiazda świętuje je w wyjątkowym miejscu, nie zgadniecie
  4. Film ze ślubu Piotra Woźniaka-Staraka i Agnieszki Szulim
  5. Dramatyczne nagranie z windy. Widać na nim, co babcia robi wnuczkowi, nie wiedziała, że jest nagrywana
  6. Majdan przekazał nagłą wiadomość o małym Heniu. Wielu fanów rozbitych

źródła: richardwiseman.wordpress.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego