Tygrys z ZOO w USA uzyskał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Informacje podane przez Państwowe Laboratoria Służb Weterynaryjnych, należące do Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych podały amerykańskie media. Najprawdopodobniej dzikie zwierze zaraziło się od człowieka.
 
Koronawirusa atakuje również zwierzęta. W komunikacie wydanym przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych dowiadujemy się, że jest to pierwszy znany przypadek zarażenia tygrysa koronawirusem SARS-CoV-2. Dzikie zwierze zaczęło wykazywać oznaki choroby 27 marca. Okazuje się, że zachorowali również inni lokatorzy ZOO. 
 

Tygrys zakażony koronawirusem

Tygrys zakażony koronawirusem to mieszkaniec amerykańskiego Bronx ZOO. Kiedy zwierzę zaczęło wykazywać choroby układu oddechowego, pracownicy zdecydowali się na przeprowadzenie testu. 

– Poddaliśmy kota testom z zachowaniem wszelkiej ostrożności i zapewniamy, że każda wiedza o COVID-19, jaką zdobędziemy, przyczyni się do lepszego zrozumienia nowego koronawirusa – powiedział w rozmowie z CBS New York Max Pulsinelli, dyrektor ds. komunikacji w Bronx ZOO.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych sądzi, że tygrys i pozostałe zwierzęta, najprawdopodobniej zaraziły się koronawirusem od jednego z pracowników ogrodu zoologicznego. 

– Nasze koty zostały zainfekowane przez osobę opiekującą się nimi, która była bezobjawowo zarażona wirusem lub zanim jeszcze rozwinęły się u niej objawy – podało ZOO. 

Jak czują się dzikie zwierzęta? Czy koronawirus jest dla nich tak samo niebezpieczny jak dla ludzi?

Dzikie zwierzę zakażone koronawirusem
 
Max Pulsinelli, dyrektor ds. komunikacji w Bronx ZOO, przyznał, że nie wiadomo jak choroba może rozwinąć się u dużych kotów, ponieważ różne gatunki mogą inaczej reagować na infekcje. 
 
– Będziemy nadal uważnie je monitorować i przewidywać pełne wyleczenie – cytuje słowa mężczyzny CBS New York. 

Zakażony jest nie tylko 4-letni tygrys malezyjski Nadia, ale również jej siostra, dwa tygrysy syberyjski i trzy lwy afrykańskie. 

U dzikich kotów odnotowano spadek apetytu. Zwierzęta znajdują się pod opieką weterynaryjną. ZOO zostało zamknięte.

ZOBACZ WIADOMOŚCI:

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

We couldn’t pick so today we’re enjoying #tongueouttuesday and #tigertuesday together. We hope you won’t mind ???????? . . #bronxzoo #tiger #tigermountain

Post udostępniony przez Bronx Zoo (@bronxzoo)

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez 60 lat pies był uwięziony w drzewie. Widok jest wstrząsający
  2. Osierocone maleństwa nie miały szans. Kotka uratowała im życie
  3. Dramatyczne nagranie z polskiego szpitala, pacjent obnażył całą prawdę. ”Nie macie pojęcia co się tutaj dzieje”
  4. Czy przed sklepami są kolejki? Dowiesz się bez wychodzenia z domu, tłumaczymy jak
  5. Epidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
  6. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

źródło: rzeczpospolita.pl

Poprzedni artykułNa przystanku spotykam grupę obcych osób, czy mogę dostać mandat? Przez nieznajomość prawa sam sobie szkodzisz
Następny artykułCzy można chodzić na rozmowy o pracę? Wiemy, co mogą robić osoby, które nagle stały się bezrobotne
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.