Czy kiedykolwiek miałeś wątpliwości, były te zasady, przekazywane od zawsze, dotyczące tego, co powinnaś, a czego nie powinnaś nosić w zależności od budowy (niektórych nadruków, krojów, a nawet akcesoriów). Każdy, kto kiedykolwiek był porównywany do jabłka, czy gruszki wie, o czym mówimy. Ale czy te zasady faktycznie działają? Czy istnieje coś takiego jak ubiór odpowiedni do typu sylwetki?

Wiele z tych modowych zasad dotyczących dobierania ubrania do typu sylwetki zostało stworzonych dziesiątki lat temu przez kobiety, które próbowały dopasować się do ogólnie panujących zasad. 

Ubiór odpowiedni do typu sylwetki – przedstawiamy największe stylizacyjne mity
1. Wysocy ludzie nie powinni nosić obcasów.

Mogą one wysmuklić sylwetkę, jednocześnie dodając Ci pewności siebie i wigoru Twoim krokom. Szpilki są również bardzo seksowne. Życie jest zbyt krótkie, by przejmować się zbyt wysokim wzrostem. Noś obcasy.

2. Niscy ludzie nie powinni nosić rybaczek.

Przycięte spodnie można w rzeczywistości wydłużyć dzięki kilku sztuczkom: wybranie modelu z wysokim stanem i dodanie obcasa może dodać Twoim nogom kilku centymetrów. Co więcej, ten styl może być również super wygodny i łatwy do poruszania się, zwłaszcza jeśli są luźniejsze, i wydają się być świetną przewiewną opcją na wiosnę i lato.

3. Kobiety w określonym wieku nie powinny nosić bluzek bez rękawów.

Ta zasada jest nie tylko przestarzała, ale także związana z wiekiem i negatywnie wpływająca na ciało. Jeśli jest jakaś złota zasada, której powinieneś przestrzegać, jeśli chodzi o modę, to jest to: Noś to, co sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie i najbardziej pewnie na swojej skórze.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.