Uchodźcy to temat, który nie powinien odchodzić na bok, mimo epidemii koronawirusa. Napływ ludności z krajów dotkniętych wojną cały czas nas dotyczy. Polska do tej pory przyjęła niewielką ilość takich osób i nie aprobuje zarządzeń Unii Europejskiej. Wiele osób nie zgadza się z zarządzeniami rządu, powołując się na wartości chrześcijańskie i pomoc bliźniemu, z drugiej strony obywatele nie ufają napływającej ludności, przede wszystkim z uwagi na różnice kulturowe.

Uchodźcy potrzebują jednak przestrzeni, by zaadaptować się w naszym kraju. Jednym z największych błędów jest tworzenie obozów dla uchodźców, w których łatwo rozprzestrzenia się bezprawie i skrajne odłamy Islamu. Jest to szczególnie niebezpieczne. Rozwiązaniem jest przygotowanie społeczeństwa, gospodarki na przyjęcie takich osób i nauczenie ich życia w naszym kraju. Czy Polska jest w stanie to zrobić? Jakie jest Twoje zdanie?

uchodźcy
PHOTO: P.LISZKIEWICZ/SE/EAST NEWS WARSZAWA RUMUNI,RUMUNSKIE DZIECI,RODZINA,UCHODZCY FOTO PIOTR LISZKIEWICZ / SUPER EXPRESS PL74-00 KL 17

Nie jest łatwo jednoznacznie wypowiedzieć się na ten temat. Warto jednak wziąć pod uwagę wartości etyczne, ale także fakt, że nasz kraj wymaga starannego przygotowania na przyjęcie imigrantów.

Poprzedni artykułPokazała, jak w krótką chwilę pozbyć się robaków z truskawek. Nagranie obiegło sieć, ”Już nigdy ich nie zjem”
Następny artykułSyn Michała Wiśniewskiego przeszedł sam siebie. Do sieci trafiło nagranie, on ma tylko 18 lat
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl