Filip Chajzer już nie raz, przy okazji wielu akcji charytatywnych pokazywał, że ma naprawdę dobre serce. Jak się okazuje, u Chajzerów to widocznie rodzinne, ponieważ niebywałą empatią wykazał się także jego ojciec.

Zygmunt Chajzer udzielił bowiem kompleksowego wsparcia pewnej ukraińskiej rodzinie.

Filip Chajzer i jego tata pomagają potrzebującym

Zygmunt Chajzer pochwalił się swoimi nowymi lokatorami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Opublikował w tym celu zdjęcie z damską częścią ukraińskiej rodziny, którą przygarnął pod swój dach. Wiadomo bowiem, że mężczyźni nie mogli wyjechać z kraju, gdyż muszą go bronić.

Prezenter opowiedział w rozmowie z Faktem, jak dokładnie wyglądała akcja ratunkowa. Jak się okazuje, potrzebujące osoby znalazły się u Chajzera dzięki jego znajomej, która jest Ukrainką, ale od lat mieszka w Polsce. To jej bliscy, dlatego dziennikarz nie wahał się im pomóc. Jak opowiada, czekał na panie w okolicach przejścia granicznego w Medyce. Wszystkie musiały wcześniej czekać około doby, zanim przeszły na polską stronę.

Zygmunt Chajzer przywiózł je do stolicy i ulokował w swoim mieszkaniu. Jak podkreślił, teraz jest w nim trochę ciasno, ale nie to jest w tej sytuacji najważniejsze, a bezpieczeństwo przygarniętej rodziny. Mało tego, pomoc nie skończyła się także na tym. Zygmunt Chajzer wyjawił, że uchodźcom trzeba było niemal wszystko kupić, również bieliznę i przybory higieniczne, bo panie w momencie wybuchu wojny błyskawicznie spakowały się w małe plecaki i po prostu uciekły z miasta.

Warto podkreślić, że Zygmunt Chajzer nie jest jedyną znaną osobistością, która w tak wymierny sposób pomaga potrzebującym. Uchodźców pod swoje dachy przyjęli także: Michał Wiśniewski, Julia Kamińska czy Agata Młynarska.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Majka Jeżowska w środku nocy przekazała najsmutniejszą informację. Polacy wstrząśnięci wiadomością o śmierci
  2. „Nie udało się uratować”. Dramatyczny komunikat Michała Piróga. Dorota Szelągowska nie wytrzymała
  3. Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk przed śpiączką. „Później już nigdy nic nie powiedziała”

Źródło: pomponik.pl/ fakt.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl