W najnowszym odcinku „Milionerów” nie brakowało emocji – jedna z uczestniczek dostała niełatwe pytanie dotyczące polskiej ortografii. Musiała uciec się do pomocy w formie koła ratunkowego.

  • „Milionerzy” to program cieszący się niesłabnącą popularnością
  • W najnowszym odcinku uczestniczce dużo problemów sprawiło pytanie za pięć tysięcy
  • Musiała się wykazać bezbłędną znajomością ortografii

W programie „Milionerzy” uczestnicy często muszą się wykazać znajomością z wielu różnych dziedzin. W najnowszym odcinku problematyczne okazało się pytanie o polską ortografię. Uczestniczka musiała skorzystać z koła ratunkowego.

Trudne starcie w najnowszym odcinku „Milionerów”

„Milionerzy” od lat są jednym z najpopularniejszych programów w polskiej telewizji. Format prowadzony przez Huberta Urbańskiego od dawna przyciąga do studia wielu uczestników gotowych zawalczyć o milion. W swoim czasie antenowym od dawna pozostaje jednym z liderów polskiej telewizji.

Aby zdobyć tytułowy milion trzeba wykazać się wiedzą z najróżniejszych dziedzin. Śmiałków w studiu czeka 12 pytań, za które mogą otrzymać różne kwoty. Dotyczyć one mogą wszystkiego – od matematyki, przez znajomość historię po języki.

Niedawny 399 odcinek przyniósł dużo emocji. Pierwszy uczestnik, Grzegorz zmierzył się z pytaniem o jeden z cytatów Alberta Einsteina, po czym musiał wykazać się znajomością sakramentów. Niestety mężczyzna odpadł z programu i na jego miejscu zasiadła kolejna uczestniczka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

„Milionerzy”: pytanie z ortografii za pięć tysięcy

Następnie naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadła Sandra Barcz. Początkowo radziła sobie dobrze, mimo że już przy pierwszym pytaniu wykorzystała jedno z kół ratunkowych, doszła bez większego problemu do pytania za pięć tysięcy złotych.

Trudność sprawiło jej piąte pytanie. Dotyczyło ono polskiej ortografii, a dokładniej poprawnego zapisu. Uczestniczka „Milionerów” otrzymała cztery słowa i musiała wskazać to zapisane nieprawidłowo – „rozhustać”, „zczepiać”, „dwupióry”, „zaholować”.

Choć Sandra twierdziła, że ortografia nigdy nie sprawiała jej trudności, nad pytaniem długo się głowiła. Postanowiła skorzystać z koła ratunkowego 50:50. Zostały jej wówczas do wyboru opcje B – „zczepiać” oraz D – „zaholować”. Po długim namyśle zdecydowała się na odpowiedź D.

Okazuje się jednak, że poprawna była odpowiedź B – „zczepiać”. Poprawny zapis tego słowa powinien wyglądać „sczepiać”. Uczestniczka niestety musiała się pogodzić z porażką.

Źródło: Plotek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek pokazała brzuszek
  2. Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Policja ochraniała żałobników
  3. Nie żyje Monika Kowalczyk