Czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym semestrze? Minister edukacji podczas dzisiejszej konferencji stwierdził, że jest to możliwe. Wyjaśnił jednak, że wiele zależy warunków epidemicznych i nas samych. Odniósł się także do przeprowadzenia egzaminu maturalnego i egzaminów ósmoklasisty.

Uczniowie podeszli dziś do próbnej matury – egzamin napisali z języka polskiego na poziomie podstawowym, z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym. Zdaniem ministra edukacji nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby uzasadniać przełożenie terminów majowych.

Uczniowie wrócą do szkół w tym semestrze?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister wspomniał także o studentach. Przemysław Czarek zapytany o powrót do nauki stacjonarnej odpowiedział:

Oczywiście, że jest możliwy jeszcze w tym semestrze. Tak samo jak powrót studentów, w systemie hybrydowym. Wszystko zależy do warunków epidemicznych i naszego zachowania.

Mówiąc o nauczycielach Czarnek dodał, że obecnie mamy 330 tys. zaszczepionych pedagogów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

To pozwala podtrzymać deklarację, że do 10 marca niemal wszyscy nauczyciele zostaną zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca mówił.

Egzaminy 2021

Pytany o to, czy egzaminy ósmoklasisty i maturalne mogą zostać przełożone, szef resortu zapewnił, że na razie nie ma takiej konieczności i uczniowie w terminie powinni podejść do testów.

W maju 2021 r. nic dziś nie stoi na przeszkodzie, abyśmy planowali przeprowadzenie egzaminu maturalnego, właściwego i egzaminów ósmoklasisty – mówił Czarnek.

Dodał jednak, że wiele zależy od sytuacji epidemiologicznej. Minister edukacji przekazał także, że ok. 50 proc. szkół zdecydowało się przeprowadzić próbne matury. Co ważne, jeśli dyrektor szkoły chce, by egzamin próbny odbył się zdalnie, ministerstwo dopuszcza taką możliwość.

Będzie więcej zadań zamkniętych i mniej zadań otwartych na jutrzejszym egzaminie z matematyki – zapowiedział szef CKE Marcin Smolik.

Zobacz zdjęcia:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułNie żyje gwiazdor serialu „Degrassi”. Jahmil French miał 28 lat
Następny artykuł„Pepco” wycofuje niektóre artykuły. Zawierają szkodliwe substancje
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.