Uczniowie wrócą do szkół? Kolejna faza znoszenia obostrzeń ma zostać przedstawiona jeszcze w tym tygodniu. Jak ustalił Fakt.pl, rząd poważnie rozważa ponowne otwarcie placówek nie tylko dla młodszych uczniów, ale również i tych starszych. Portal podaje, że szkoły miałyby otworzyć się tylko w miastach, w których jest najmniej zachorowań. 

Uczniowie w tym roku muszą zmagać się ze szczególną sytuacją. Nauczanie zdalne nie dla wszystkich jest bowiem dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że być może sytuacja ulegnie zmianie, a dzieci wrócą do szkół.

Nie wszystkie szkoły się otworzą

Uczniowie szkół są na razie zobowiązani do nauki zdalnej. Z uwagi na wciąż panującą sytuację epidemiologiczną nie podjęto jeszcze decyzji, by to zmienić. Minister Edukacji zadeklarował już wcześniej, że istnieje możliwość otwarcia szkół, muszą być jednak spełnione odpowiednie warunki.

Jak się okazuje, Fakt dotarł do informacji, które sugerują, że placówki edukacyjne mają zostać otwarte podczas kolejnej fazy znoszenia obostrzeń. Według portalu nie wszyscy jednak zakończą nauczanie online. Jeśli ten pomysł wszedłby w życie w najbliższym czasie, do tradycyjnej formy nauczania wrócą jedynie uczniowie w miastach, gdzie jest najmniej zakażeń. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Mama Kacperka udzieliła wywiadu. Ze szczegółami opowiedziała o zaginięciu ukochanego synka
  2. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  3. Niepokojące słowa ministra zdrowia. Powiedział, co może stać się za kilka miesięcy

Kolejna faza odmrażania gospodarki

Rząd już kilka tygodni temu poinformował, że odmrażanie gospodarki będzie następowało w czterech głównych fazach. Decyzje o znoszeniu kolejnych obostrzeń są podejmowane na bieżąco i ma na nie wpływ aktualna sytuacja w kraju. 

Do tej pory nie było wiadomo, kiedy uczniowie wrócą do szkół i czy w ogóle nastąpi to w tym roku szkolnym. Minister edukacji niejednokrotnie jednak podkreślał, że jeśli sytuacja by na to pozwoliła, nie wyklucza takiej opcji. Jedno jest pewne, nikt natomiast nie będzie musiał nadrabiać zajęć w wakacje. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
fot. unsplash.com/kyo azuma

Uczniowie być może wkrótce wrócą do szkół.

uczniowie
Fot. Screen z youtube.com/
TVP Info

Będzie dotyczyć to osób z miejsc, gdzie jest najmniej zakażeń.

szkoła
Piotr Molecki/East News

Informacja pojawi się przy kolejnej fazie znoszenia obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwie osoby zginęły, trzy zostały ranne. Policja pilnie poszukuje mężczyzny
  2. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  3. Mężczyzna przekopywał ogródek. Nagle natknął się na coś dziwnego, policja po chwili pojawiła się na miejscu
  4. Troje dzieci zmarło z powodu tajemniczego schorzenia. Lekarze podejrzewają związek z koronawirusem
  5. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Michał Szpak. Jego przyjaciółka wygadała wszystko
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Źródło: fakt.pl 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.