Uczniowie w całym kraju postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Jak się okazuje, w związku z panującą epidemią koronawirusa i objęciem Polski strefą żółtą, mają zamiar wyrazić swój przeciw. Wielki Protest Uczniowski 2020 #Zamknijcieszkoly zacznie się już jutro 12 października i potrwa do piątku 16 października.

W Polsce odnotowano już 125 816 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w niedzielę 11 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 178 kolejnych przypadkach zakażeń. Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia, jednak szkoły wciąż pozostają otwarte. Uczniowie postanowili się zmobilizować i wyrazić swój przeciw. Już jutro zacznie się ogólnopolski Protest Uczniowski 2020.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie domagają się zamknięcia szkół

Na Twitterze wręcz zaroiło się od hasztagów #protestuczniowski, a na Facebooku powstało oficjalne wydarzenie. Jak się okazuje, w związku z panującą sytuacją w Polsce uczniowie, w trosce o zdrowie nie tylko swoje, ale przede wszystkim swoich bliskich, domagają się zamknięcia szkół i mobilizują się za pomocą mediów społecznościowych. 

 Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek. Wasze wytłumaczenie na nie zamykanie szkół to „98% Placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym” tylko myśląc logicznie w 20/30% tych placówek już jest ognisko koronawirusa, o którym nikt nie wie. Uczniowie mają rodziny, tak naprawdę jest coś takiego jak Babcia i Dziadek i nie każdy chce ich stracić kilka lat wcześniej, bo według Premiera wszystko się sprawdza – czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku. 

Jak uczniowie mają zamiar protestować?

  1. Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”
  2. „Pytanie na śniadanie” przebiło całkowicie „Dzień dobry TVN”. Przykry nokaut dla konkurencji czy inna przyczyna?
  3. Szkoły jednak mogą zostać zamknięte? ”Na 3-4 tygodnie, do czasu spadku liczby zakażeń”, Dr Grzesiowski mówi wprost

Protest Uczniowski 2020 

Uczniowie nie wyjdą na ulice. Jak się okazuje, znaleźli swój własny sposób, by sprzeciwić się postanowieniom rządu.

– Jeżeli masz taką możliwość, przez tydzień ubieraj się na czarno do szkoły. Udostępniajcie wydarzenie oraz stronę znajomym. Wydarzenie będzie na bieżąco aktualizowane – przekazał organizator protestu. 

Na Twitterze pojawiło się mnóstwo wpisów zaniepokojonych uczniów. Na Facebooku udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 1000 osób. 

Przez to, że szkoły nie zostały zamknięte zaraziłam covidem swoich rodziców… Sama zaraziłam się nim właśnie w szkole i mam wyrzuty sumienia, bo z moją mamą jest bardzo źle…. – napisała jedna z uczennic na Twitterze.

– Podłączam się jako osoba, której rodzice chorują na choroby współistniejące martwię się tylko o nich nie wybaczyłabym sobie gdyby im się coś stało – czytamy w kolejnym wpisie opatrzonym hasztagiem #protestuczniowski. 

Popieracie uczniów? Waszym zdaniem szkoły powinny zostać zamknięte?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Uczniowie mają dość i domagają się zamknięcia szkół. Na Twitterze pojawiły się wpisy oznaczone hasztagiem #protestuczniowski. 

Młodzi boją się o zdrowie swoich bliskich.

Cała akcja zacznie się już jutro. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polki dostaną po 10 451 złotych „na rękę” od państwa. Dotyczy ponad 70 tysięcy kobiet, lepiej sprawdzić
  2. Nie żyje, miał tylko 3 latka. W sekundę spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, żałoba za granicą
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Najprostszy, najszybszy, najpyszniejszy, najtańszy przepis na pieczenie chleba domowego. Mięciutki w środku z niebywale chrupiącą skórką

Źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułDo sieci wyciekło zdjęcie z szatni Igi Świątek, zrobili je zaraz po wygranej. Co oni tam wyrabiali? Istne szaleństwo
Następny artykułZrobił zdjęcie swojej córce. Dopiero później ujrzał porażający szczegół, teraz nie może spać w nocy
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.