Uczniowie natychmiast zostali skierowani na nauczanie zdalne. Wykryto zakażenie koronawirusem u nauczycieli WF-u, w związku z czym szkoła na tydzień przechodzi w stan nauczania zdalnego, a osoby, które miały kontakt z nauczycielami trafiły na przymusową kwarantannę wraz ze swoimi rodzinami. Fatalnie doniesienia z Polski.

Uczniowie przechodzą na tryb zdalny natychmiast. Okazało się, że nauczyciele WF-u są zakażeni. Wszyscy zostali objęci nadzorem epidemicznym. Niektórzy z uczniów będą musieli pozostać na kwarantannie dłużej niż inni. Jest komunikat szkoły.

Uczniowie odesłani na nauczanie zdalne

Fatalne doniesienia obiegły media. W poznańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Magdaleny, które potocznie Poznaniacy nazywają Marynką, zostało zamknięte do końca tygodnia z uwagi na wykrycie koronawirusa u nauczycieli WF-u. Wszyscy uczniowie będą uczyć się zdalnie od dziś do piątku.

Dodatkową kwarantanną, bo do 19 października objęto uczennice, które w dniach 5-9 października uczestniczyły w zajęciach WF-u. Decyzją szkoły i sanepidu kwarantanną są objęci także członkowie ich rodzin. 

  1. Niestety, potwierdzono przykre doniesienia o Bożym Narodzeniu 2020. Nadchodzące święta będą zupełnie inne
  2. „Pytanie na śniadanie” przebiło całkowicie „Dzień dobry TVN”. Przykry nokaut dla konkurencji czy inna przyczyna?
  3. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało zaskakujący komunikat. Dotyczy wszystkich Polaków

Koronawirus atakuje kolejne szkoły

Choć rząd zdecydowanie zaprzecza, by szkoły były pośrednim powodem wzrostu zakażeń koronawirusem, uczniowie są zmartwieni i przestraszeni. W weekend powstała akcja na Twitterze, w której polscy uczniowie skrzyknęli się, by stworzyć protest osób, które boją się o siebie i bliskich i oczekują od rządu konkretnych decyzji.

Młodzież na znak protestu miała albo nie pójść dziś do szkoły, albo pójść ubrana całkowicie na czarny kolor. Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej jak na razie nie odniosły się jeszcze do żądań protestującej młodzieży. Wszyscy z niecierpliwością czekali na sobotnią konferencję, podczas której Mateusz Morawiecki i Andrzej Niedzielski mieli ogłosić decyzje w tej sprawie. Żadne jednak nie zapadły i dopiero po pytaniu zadanym przez dziennikarza premier przyznał, że szkoły pozostają w założonym przez sierpień systemie działania. Sytuacja w Polsce jest jednak nadal bardzo poważna i dynamiczna. Nowe przesłanki w sprawie nauczania zdalnego przekazał dziś wiceminister, przekazując zaskakującą informację. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I RODZICÓW

W związku z przekazaną mi w dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych…

Opublikowany przez LO św. Marii Magdaleny Niedziela, 11 października 2020

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polki dostaną po 10 451 złotych „na rękę” od państwa. Dotyczy ponad 70 tysięcy kobiet, lepiej sprawdzić
  2. WHO zabiera głos ws. lockdownu. Czy będą blokady Polski i innych krajów?
  3. Wiceminister zdrowia o zamknięciu cmentarzy. Przekazał fatalną wiadomość, Polacy zamarli
  4. Nowa miłość Justyny Żyły. Pokazała romantyczne zdjęcia, dawno nie była tak szczęśliwa
  5. Wstrząsające informacje o Pietrku z „Rancza”. Na samą myśl chce się płakać
  6. Najbardziej fotogeniczne ciasto w kolorach jesieni robi furorę w Internecie. Obłędny wygląd idealnie odzwierciedla niesamowity smak

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułDramat w ”M jak miłość”. Będzie rozpacz i błaganie o wybaczenie, zniszczyli jedną z najwspanialszych rodzin
Następny artykułSprytny pomysł na prezent dla twojego dziecka
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl