Uczniowie: kiedy wrócą do szkół? To pytanie podczas wywiadu usłyszał minister edukacji Przemysław Czarnek. Z ust polityka padła wstępna data. Jest jednak pewien warunek, który wcześniej musi zostać spełniony. 

Minister edukacji był gościem Radia Wnet. Został zapytany, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Z ust szefa resortu edukacji padła jasna deklaracja, jednak aby wszystko wydarzyło się zgodnie z planem, w Polsce musi ustabilizować się sytuacja związana z koronawirusem.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Uczniowie wrócą do szkół najwcześniej po 29 listopada. Taki wstępny termin został podany przez ministra edukacji. 

-Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół – powiedział Przemysław Czarnek.

Aby dzieci i młodzież wróciły na lekcje, rząd musi najpierw ustabilizować sytuację epidemiologiczną w kraju. Minister liczy na wypłaszczenie krzywej zachorowań i mniejszą liczbę dziennych zachorowań:

– Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane.

Jak podkreślił, obecnie edukacja zdalna działa zdecydowanie lepiej niż wiosną, a szkoły spełniają swoje zadanie:

-Natomiast samo zdalne nauczanie wygląda na pewno dużo lepiej niż wyglądało na wiosnę, gdy dopiero raczkowaliśmy w tym zakresie.

  1. Szef KPRM zabrał głos w sprawie kolejnych obostrzeń. Wszystko jasne, Polki i Polacy już tylko czekają
  2. Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to pałac, relacja rolnika odbiera mowę
  3. Ministerstwo Zdrowia podało prawdopodobny termin rozpoczęcia szczepień. Obywatelki i obywatele Polski mogą być zaskoczeni

Obostrzenia w Polsce. Edukacja

Przypomnijmy, że w świetle drastycznie wzrastającej liczby przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd podjął decyzję o konieczności wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń, mających na celu zminimalizowanie ryzyka powiększenia epidemii. Zostały one wprowadzone na początku października. Rząd postanowił, że obowiązywać będą od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W jaki sposób obostrzenia działają w edukacji? Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także innych placówek związanych z koniecznością codziennej edukacji, zobowiązani są do przejścia na tryb nauki zdalnej.

Co ważne, przedszkola oraz żłobki funkcjonują bez zmian. Osoby prowadzące wymienione instytucje mogą prowadzić działalność przedszkolną pod warunkiem, że będą stosować się do wytycznych oraz zasad bezpieczeństwa ustalonych przez Główny Inspektorat Sanitarny, oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Istotną kwestią jest również zasada, że z powodu nieustającej sytuacji epidemiologicznej w kraju prowadzący placówki mogą ograniczyć liczby grup przedszkolnych. Wszystko wstępnie ma potrwać do 29 listopada bieżącego roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  2. Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopu
  3. Jak będzie wyglądała kwarantanna narodowa? Polki i Polacy będą zdruzgotani prawdopodobnym scenariuszem
  4. Jakie wykształcenie ma Magda Narożna? Mało kto ma pojęcie, kim jest z zawodu, w życiu byśmy nie zgadły
  5. Zakaz handlu zostanie zniesiony? Polki i Polacy mają powód do radości, podjęto już ważny krok
  6. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z „Rolnicy. Podlasie”. Nikt się nie spodziewał
  7. Ludzie wchodzą do restauracji i nie dowierzają własnym oczom. Najlepsze frytki w Polsce robi niezwykła drużyna, która zmiękczy serce każdego

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, gov.pl

Poprzedni artykułKraj niespodziewanie obiegła wstrząsająca wiadomość, nie żyje wybitna Polka. ”Na zawsze pozostanie dla nas wzorem”
Następny artykułAngelika Mucha obchodzi rocznicę. 4 lata temu dotknęła Justina Biebera, zazdrościcie?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.