Minister edukacji ogłosił kolejną ważną decyzję, która dotyczy starszych roczników. Okazuje się, że od poniedziałku 18 stycznia do szkół powrócą nie tylko uczniowie klas 1-3, lecz także będą odbywać się praktyki w kształceniu zawodowym. Co z maturzystami i ósmoklasistami?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy starsi maturzyści i ósmoklasiści również wrócą do szkół 18 stycznia
  • Jakie plany dot. nauki zdalnej ma resort edukacji
  • Co być może, zdaniem Przemysława Czarna, nastąpi na przełomie lutego i marca

Dla uczniów klas maturalnych i klas 8 dyrektorzy szkół będą mogli organizować konsultacje stacjonarnie w szkołach, w małych grupach lub indywidualnie — przekazał podczas konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek.

Starsi uczniowie mogą liczyć na konsultacje i odbywanie praktyk

W poniedziałek minister zdrowia przekazał, że od 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do stacjonarnego nauczania. Przemysław Czarnek zapewniał, że szkoły są gotowe na przyjęcie pierwszych dzieci.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji, której tematem był powrót uczniów do szkół po feriach i kolejne wsparcie dla nauczycieli prowadzących zdalne nauczanie.

Coraz więcej osób zastanawiało się, co ze starszymi rocznikami? Okazuje się, że dla nich również znalazło się pewne rozwiązanie. Uczniowie techników i szkół branżowych będą mogli stacjonarnie odbywać praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym.

W dodatku dla uczniów, którzy przygotowują się do egzaminów, tj. maturzystów i ósmoklasistów, przewidziano możliwość organizacji konsultacji stacjonarnych w szkołach. Wszystko w małych grupach lub indywidualnie.

Kontynuacja zdalnego nauczania

Jednak nie dla wszystkich połowa stycznia będzie się kojarzyła z powrotem do szkolnych ławek. Dla pozostałych uczniów wciąż przewidziana jest nauka zdalna. Minister edukacji zapowiedział, że rząd chce ją uefektywniać.

Chcemy uefektywniać i poprawiać naukę zdalną. Będzie ona kontynuowana m.in. dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i studentów. Jedną z form wsparcia jest techniczna infolinia dla nauczycieli 48 222 500 144 — mówił podczas konferencji.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy starsze roczniki również będą mogły pójść stacjonarnie do szkoły. W programie Onet Opinie minister edukacji zdradził, że być może nastąpi to na przełomie lutego i marca.

— W optymistycznym wariancie, jeśli nie trafi do nas trzecia fala, myślę, że już w lutym będziemy mogli puścić, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniów starszych klas do szkoły — zapowiedział. Jednocześnie podkreślił, że powrócą w trybie hybrydowym, żeby nie było zbyt dużych tłoków w szkole.

— Luty i marzec to są miesiące, kiedy będziemy podejmować stopniowe decyzje — zdradził.

Pomimo tego, że 18 stycznia pierwsi uczniowie powrócą do szkół, pozostałe obostrzenia zostały utrzymane. Restrykcje związane m.in. z zamknięciem basenów, siłowni, teatrów, kin, aquaparków czy hoteli przedłużono do 31 stycznia.

Cieszycie się, że wasze najmłodsze dzieci wrócą na lekcje do szkół? Ta decyzja rządu wzbudziła wiele kontrowersji, o czym pisaliśmy >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Onet Opinie

 

Poprzedni artykułDramat w rodzinie Edyty Górniak. Tygodnik informuje o wypadku bliskiej osoby, gwiazda w rozpaczy
Następny artykułProducenci ,,Złomowiska PL” podjęli decyzję po śmierci Marka. Widzowie mają już tylko jedną prośbę
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl